LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trimbow (Beclometasone + Formoterol + Glycopyrronium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trimbow (Rp) aerozol inhalacyjny, roztwór 87 µg + 5 µg + 9 µg/dawkę 180 dawek
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
92,37
0,00
Cena
100% (zł):
307,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trimbow

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Chiesi Farmaceutici S.p.A.

Co zawiera lek Trimbow?

Lek Trimbow jest dostępny w postaci aerozolu inhalacyjnego. Lek jest dostępny na receptę.
1 odmierzona dawka zawiera 100 mikrogramów dipropionianu beklometazonu, 6 mikrogramów dwuwodnego fumaranu formoterolu oraz 10 mikrogramów glikopironium (w postaci bromku glikopironiowego). 1 dostarczona dawka przez ustnik zawiera 87 mikrogramów dipropionianu beklometazonu, 5 mikrogramów dwuwodnego fumaranu formoterolu oraz 9 mikrogramów glikopironium (w postaci bromku glikopironiowego).

Jak działa lek Trimbow?

Substancjami czynnymi zawartymi w leku Trimbow są: beklometazon, formoterol, glikopironium. Formoterol i glikopironium są lekami rozszerzającymi oskrzela, a beklometazon jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować lek Trimbow?

Lek Trimbow jest stosowany u osób dorosłych w regularnym leczeniu astmy oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Jak stosować lek Trimbow?

Dawkowanie leku Trimbow i długość leczenia określa lekarz. Nie należy przekraczać dawki przepisanej przez lekarza. Nie należy zmniejszać dawki ani przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to nasilić objawy choroby.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do podawania wziewnego z inhalatora za pomocą ustnika. Podczas inhalacji należy stać lub siedzieć. Pacjenci, którzy mają trudności ze stosowaniem inhalator podczas wdechu, mogą stosować komorę inhalacyjną AeroChamber Plus. Po każdym użyciu inhalatora należy wypłukać jamę ustną i gardło wodą, lub umyć zęby szczoteczką, aby zapobiec zakażeniu grzybiczemu w jamie ustnej i gardle. Należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z jej zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Trimbow?

Ważne jest, aby stosować lek codziennie. W przypadku pominięcia dawki leku należy ją zastosować zaraz po przypomnieniu sobie o tym. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, nie należy przyjmować dawki, którą pominięto, tylko następną dawkę we właściwym czasie. Nie należy przyjmować podwójnej dawki.

Kiedy lek Trimbow nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (beklometazon, formoterol, glikopironium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Trimbow nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trimbow?

Przed zaordynowaniem leku Trimbow konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Jeżeli mimo stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Leku nie należy stosować w celu złagodzenia nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Jeśli podczas stosowania leku Trimbow wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Trimbow z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Trimbow w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz decyduje o możliwości zastosowania leku Trimbow w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trimbow?

Podczas stosowania leku Trimbow mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęściej występujące działania niepożądane tego leku to: dysfonia, zakażenia grzybicze jamy ustnej, skurcze mięśni i suchość jamy ustnej. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Trimbow i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią reakcje alergiczne, takie jak: alergie skórne, pokrzywka, swędzenie skóry, wysypka skórna, zaczerwienienie skóry, obrzęk skóry lub śluzówek (szczególnie w okolicy oczu, twarzy, warg i gardła, trudności w oddychaniu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Trimbow?

W sytuacji przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Trimbow wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Llek Trimbow nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Trimbow?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, maksymalnie przez 4 miesiące. Nie wystawiać na działanie temperatury wyższej niż 50°C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trimbow - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Trimbow - powiązane artykuły

Piątek, 15 kwietnia 2022

Majowa lista refundacyjna - zobacz zmiany Majowa lista refundacyjna – informacje ogólne Majowa lista refundacyjna – zmiany dopłat pacjenta do leków Majowa lista...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem