LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Triplixam (Perindopril + Indapamide + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
39,50
Cena
100% (zł):
39,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg + 5 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
75,30
Cena
100% (zł):
75,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
40,50
Cena
100% (zł):
40,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 5 mg + 1,25 mg + 10 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
78,80
Cena
100% (zł):
78,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
55,00
Cena
100% (zł):
55,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg + 5 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
106,00
Cena
100% (zł):
106,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
55,70
Cena
100% (zł):
55,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Triplixam (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg + 10 mg 60 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
109,00
Cena
100% (zł):
109,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Triplixam

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Triplixam?

Lek Triplixam występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Triplixam 5 mg + 1,25 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą, 1,25 mg indapamidu oraz 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triplixam 5 mg + 1,25 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 5 mg peryndoprylu z argininą, 1,25 mg indapamidu oraz 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triplixam 10 mg + 2,5 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą, 2,5 mg indapamidu oraz 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Triplixam 10 mg + 2,5 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą, 2,5 mg indapamidu oraz 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Jak działa Triplixam?

Lek Triplixam zawiera trzy substancje czynne: peryndopryl, indapamid i amlodypinę. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia (dihydropirydyna), która działa rozkurczająco na naczynia krwionośne. Wszystkie trzy składniki obniżają ciśnienie tętnicze, a ich skojarzone działanie umożliwia kontrolę ciśnienia krwi u pacjenta.

Kiedy stosować Triplixam?

Lek Triplixam jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów.
Pacjenci, którzy już przyjmują peryndopryl, indapamid i amlodypinę w oddzielnych tabletkach w ustalonych dawkach, zamiast tego mogą przyjmować 1 tabletkę leku Triplixam, który zawiera te trzy składniki w takich samych dawkach.

Jak stosować Triplixam?

Lekarz określi dawkę leku odpowiednią dla pacjenta oraz ustali długość leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Leku nie należy popijać z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Triplixam?

Regularne przyjmowanie leku zapewnia skuteczność leczenia. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Triplixam nie może być stosowany?

Leku Triplixam nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, indapamid lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u osób z uczuleniem na inne inhibitory ACE, inne sulfonamidy lub inne dihydropirydyny. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego leczenia inhibitorem ACE) u pacjenta wystąpiły takie objawy, jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywne swędzenie lub nasilona wysypka skórna, lub jeśli takie objawy wystąpiły u pacjenta lub kogoś z jego rodziny w jakichkolwiek innych okolicznościach.
Leku Triplixam nie należy podawać dzieciom i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Triplixam?

Przed przepisaniem leku Triplixam lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. W ramach kontroli leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpi obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła z trudnościami z połykaniem lub oddychaniem (objawy obrzęku naczynioruchowego), należy przerwać stosowanie leku Triplixam i natychmiast skontaktować się z lekarzem. O przyjmowaniu leku Triplixam należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; dializoterapia lub zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; planowane badanie diagnostyczne wymagające podania środka kontrastowego zawierającego jod. Sportowców należy poinformować, że indapamid zawarty w leku Triplixam, może dawać pozytywny wynik w testach antydopingowych. Podczas leczenia lekiem Triplixam należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Triplixam z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Triplixam z jedzeniem i piciem?

Podczas stosowania leku Triplixam nie należy spożywać grejpfrutów ani soku grejpfrutowego - produkty te mogą powodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi (która wchodzi w skład leku Triplixam), co może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku.

Czy można stosować Triplixam w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Triplixam nie jest zalecany do stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Triplixam, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Triplixam nie jest zalecany do stosowania w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Triplixam?

W trakcie stosowania leku Triplixam mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Triplixam i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk śluzówki jamy ustnej, języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, takie jak nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); nasilone zawroty głowy lub omdlenie; zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca, zawał serca; silny ból w nadbrzuszu będący objawem zapalenia trzustki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Triplixam?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Triplixam wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas stosowania leku Triplixam wystąpią takie objawy jak nudności, zawroty głowy, zmęczenie lub ból głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Triplixam?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Triplixam - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem