LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Trixeo Aerosphere (Formoterol + Glycopyrronium bromide + Budesonide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Trixeo Aerosphere (Rp) aerozol inhalacyjny, zawiesina 5 µg + 7,2 µg + 160 µg 120 dawek
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
115,79
0,00
Cena
100% (zł):
259,48
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Trixeo Aerosphere

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

AstraZeneca AB

Co zawiera lek Trixeo Aerosphere?

Lek Trixeo Aerosphere to aerozol inhalacyjny, który jest dostępny na receptę.
1 pojedyncze podanie wziewne dostarcza dawkę (dawka, która wydostaje się z ustnika inhalatora), która zawiera: 5 mikrogramów dwuwodnego fumaranu formoterolu, 9 mikrogramów bromku glikopironiowego (co odpowiada 7,2 mikrogramom glikopironium) oraz 160 mikrogramów budezonidu.

Jak działa lek Trixeo Aerosphere?

Lek Trixeo Aerosphere zawiera trzy składniki: formoterol, glikopironium i budezonid. Formoterol i glikopironium są lekami rozszerzającymi oskrzela, natomiast budezonid jest wziewnym kortykosteroidem zmniejszającym obrzęk i podrażnienie płuc.

Kiedy stosować lek Trixeo Aerosphere?

Lek Trixeo Aerosphere jest stosowany u osób dorosłych z chorobą płuc o nazwie przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP).

Jak stosować lek Trixeo Aerosphere?

Dawkowanie leku Trixeo Aerosphere i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przekraczać dawki zaleconej przez lekarza. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza - samodzielne przerwanie stosowania leku może nasilić objawy choroby.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania wziewnego z inhalatora za pomocą ustnika. Należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania i postępować zgodnie z jej zaleceniami. Pacjenci, którzy mają trudności z synchronizacją uruchomienia inhalatora i wykonania wdechu, mogą stosować lek z komorą inhalacyjną. Po przyjęciu każdej dawki leku należy zawsze przepłukać jamę ustną wodą, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakażenia grzybiczego jamy ustnej i gardła.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Trixeo Aerosphere?

Bardzo ważne jest codziennie stosowanie leku, nawet jeżeli w tym czasie nie występują objawy POChP. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć możliwie jak najszybciej. Jeśli zbliża się pora zastosowania następnej dawki, nie należy przyjmować pominiętej dawki. Nie należy przyjmować więcej niż dwóch rozpyleń dwa razy na dobę.

Kiedy lek Trixeo Aerosphere nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (formoterol, glikopironium, budezonid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Trixeo Aerosphere nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Trixeo Aerosphere?

Przed przepisaniem leku Trixeo Aerosphere lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem oraz podejmie decyzję o zastosowaniu leku. Ustali także zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Jeżeli mimo stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować tego leku w leczeniu nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Jeśli podczas stosowania leku Trixeo Aerosphere wystąpi nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować lek Trixeo Aerosphere z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Trixeo Aerosphere w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Trixeo Aerosphere u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Trixeo Aerosphere?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Trixeo Aerosphere, przedstawione są szczegółowo w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to zapalenie płuc, ból głowy i zakażenie dróg moczowych. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Trixeo Aerosphere i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy reakcji alergicznej, takie jak: trudności w oddychaniu, świszczący oddech, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, wysypka lub pokrzywka, nagłe omdlenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Trixeo Aerosphere?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy lek Trixeo Aerosphere wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Trixeo Aerosphere wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak zawroty głowy są występującym niezbyt często działaniem niepożądanym tego leku, które należy wziąć pod uwagę podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Trixeo Aerosphere?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C, w suchym miejscu. Po otwarciu torebki inhalatora można używać przez 3 miesiące. Nie używać ani nie przechowywać w pobliżu źródeł ciepła lub otwartego ognia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Trixeo Aerosphere - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Trixeo Aerosphere - powiązane artykuły

Sobota, 17 czerwca 2023

Nowości refundacyjne na liście aptecznej od 1 lipca 2023 Nowa lista refundacyjna na dzień 1 lipca 2023 r. – informacje ogólne Nowa lista refundacyjna na dzień 1 lipca 2023...

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem