LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Twynsta (Telmisartan + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Twynsta (Rp) tabletki 40 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
91,00
Cena
100% (zł):
91,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Twynsta (Rp) tabletki 40 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
91,00
Cena
100% (zł):
91,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Twynsta (Rp) tabletki 80 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
104,00
Cena
100% (zł):
104,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Twynsta (Rp) tabletki 80 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
104,00
Cena
100% (zł):
104,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Twynsta

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Boehringer Ingelheim International GmbH

Co zawiera Twynsta?

Lek Twynsta występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Twynsta 40 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 40 mg telmisartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Twynsta 40 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 40 mg telmisartanu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Twynsta 80 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Twynsta 80 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 80 mg telmisartanu i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera sorbitol - pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Twynsta?

Lek Twynsta zawiera dwie substancje czynne: telmisartan i amlodypinę. Telmisartan należy do grupy leków zwanych antagonistami receptora angiotensyny II. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia. Obie substancje działają rozkurczająco na naczynia krwionośne, co powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować lek Twynsta?

Lek Twynsta jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest wystarczająco kontrolowane po stosowaniu samej amlodypiny.
Jest także stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów, którzy przyjmują telmisartan i amlodypinę w oddzielnych tabletkach w takich samych dawkach jak w leku Twynsta - pacjent może stosować 1 tabletkę leku Twynsta, która zawiera obie te substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować lek Twynsta?

Dawkowanie leku Twynsta i długość leczenia określa lekarz. Leczenia lekiem Twynsta nie należy przerywać bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, podczas posiłku lub niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając niewielką ilością wody lub innego napoju bezalkoholowego. Leku Twynsta nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Twynsta?

Lek Twynsta należy przyjmować regularnie każdego dnia. W razie pominięcia dawki leku Twynsta należy ją przyjąć jak najszybciej i od następnego dnia kontynuować przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Twynsta nie może być stosowany?

Leku Twynsta nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (telmisartan lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na inny lek z grupy antagonistów wapnia.
Leku Twynsta nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Twynsta?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Twynsta, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia krwi i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Podczas przyjmowania leku Twynsta należy unikać spożywania zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować lek Twynsta z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Twynsta z jedzeniem i piciem?

Podczas przyjmowania leku Twynsta nie należy spożywać soku grejpfrutowego ani grejpfrutów. Produkty te mogą powodować zwiększenie stężenia we krwi amlodypiny (składnik leku Twynsta) i nasilać działanie obniżające ciśnienie tętnicze tego leku.

Czy można stosować lek Twynsta w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Twynsta nie jest zalecany do stosowania w czasie pierwszych 3 miesięcy ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Twynsta, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Twynsta podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Twynsta?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się w trakcie stosowania leku Twynsta są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Twynsta i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: posocznica (z wysoką gorączką i bardzo złym samopoczuciem); nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub problemy z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła powodujący trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silne swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (objawy zespołu Stevensa-Johnsona lub toksycznego martwiczego oddzielania się naskórka); nieregularne bicie serca; ból w klatce piersiowej lub zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (który jest objawem zapalenia trzustki).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Twynsta?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Twynsta wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych pacjentów leczonych z powodu nadciśnienia mogą występować takie działania niepożądane jak omdlenia, senność, zawroty głowy lub uczucie wirowania - jeśli po przyjęciu leku Twynsta pojawią się takie objawy, nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Twynsta?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Tabletkę leku należy wyjąć z blistra wyłącznie bezpośrednio przed przyjęciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Twynsta - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem