LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ultibro Breezhaler (Indacaterol + Glycopyrronium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ultibro Breezhaler (Rp) proszek do inhalacji w kapsułce twardej 85 µg + 43 µg 30 szt. + 1 inhalator
Refundacja
30%
65+
Opłata
pacjenta (zł):
40,29
0,00
Cena
100% (zł):
134,31
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ultibro Breezhaler

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Novartis Europharm Ltd.

Co zawiera lek Ultibro Breezhaler?

Lek Ultibro Breezhaler występuje w postaci proszku do inhalacji w kapsułce. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 110 mikrogramów indakaterolu i 50 mikrogramów glikopironium. Dostarczana dawka (dawka, która wydostaje się z ustnika inhalatora) zawiera 85 mikrogramów indakaterolu i 43 mikrogramy glikopironium. Lek zawiera laktozę - pacjent, u którego stwierdzono wcześniej nietolerancją niektórych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Jak działa lek Ultibro Breezhaler?

Lek Ultibro Breezhaler zawiera indakaterol oraz glikopironium, które należą do grupy leków nazywanych lekami rozszerzającymi oskrzela.

Kiedy stosować lek Ultibro Breezhaler?

Lek Ultibro Breezhaler jest stosowany w celu ułatwienia oddychania u dorosłych pacjentów z trudnościami w oddychaniu spowodowanymi przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Regularne stosowanie leku pozwala zmniejszyć wpływ POChP na codzienne życie pacjenta.

Jak stosować lek Ultibro Breezhaler?

Lekarz ustala dawkowanie leku Ultibro Breezhaler i czas leczenia. Nie należy samodzielnie modyfikować dawkowania zleconego przez lekarza. Nie należy także przerywać stosowania leku bez decyzji lekarza, gdyż może to spowodować nasilenie objawów choroby.

Sposób podawania

Lek Ultibro Breezhaler jest przeznaczony do stosowania wziewnego. Należy go stosować tylko raz na dobę, o tej samej porze każdego dnia. Lek można stosować o każdej porze dnia, przed posiłkiem lub napojem lub po nich. Kapsułki należy stosować wyłącznie z inhalatorem dostarczonym w danym opakowaniu. Nie należy połykać kapsułek. Lek należy podawać wyłącznie za pomocą inhalatora dołączonego do opakowania. Kapsułkę z lekiem należy umieścić w inhalatorze, posługując się instrukcją dołączoną do opakowania. Kapsułkę należy wyjąć z blistra bezpośrednio przed użyciem. W razie wątpliwości odnośnie prawidłowego stosowania inhalatora należy skontaktować się z osobą z personelu medycznego.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ultibro Breezhaler?

Jeśli pacjent pominie inhalację leku o zwykłej porze, powinien przyjąć wziewnie lek tego samego dnia tak szybko, jak to możliwe. Kolejną dawkę należy przyjąć następnego dnia o zwykłej porze. Nie należy przyjmować wziewnie więcej niż jednej dawki leku tego samego dnia.

Kiedy lek Ultibro Breezhaler nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (indakaterol lub glikopironium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Ultibro Breezhaler nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ultibro Breezhaler?

Przed zleceniem stosowania leku Ultibro Breezhaler lekarz musi przeanalizować przeciwwskazania i środki ostrożności z tym związane. Po podjęciu decyzji o leczeniu lekarz przekaże zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli terapii. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Leku Ultibro Breezhaler nie należy stosować w leczeniu astmy. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się lub wystąpi pogorszenie kontroli choroby, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować tego leku w leczeniu nagłych napadów duszności lub świszczącego oddechu. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia u pacjenta pojawi się ból lub dyskomfort oczu, zaburzenia ostrości widzenia lub inne zaburzenia widzenia.

Jak stosować lek Ultibro Breezhaler z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Ultibro Breezhaler w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje pacjentkę czy jest możliwe stosowanie leku Ultibro Breezhaler podczas ciąży lub karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ultibro Breezhaler?

Działania niepożądane powiązane z terapią lekiem Ultibro Breezhaler zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy wstrzymać leczenie lekiem Ultibro Breezhaler i jak najszybciej zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawi się jakikolwiek z następujących objawów: świszczący oddech, kaszel, problemy z oddychaniem lub przełykaniem, obrzęk języka, warg, twarzy lub gardła, pokrzywka, wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ultibro Breezhaler?

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać do najbliższego szpitala.

Czy lek Ultibro Breezhaler wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jest mało prawdopodobne, aby lek Ultibro Breezhaler miał wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek może jednak powodować zawroty głowy - jeśli wystąpią, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Ultibro Breezhaler?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC. Kapsułki należy przechowywać w oryginalnym blistrze w celu ochrony przed wilgocią i nie należy ich wyjmować z opakowania wcześniej niż bezpośrednio przed użyciem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ultibro Breezhaler - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem