LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ultracod (Paracetamol + Codeine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ultracod (Rp) tabletki 500 mg + 30 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ultracod

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zentiva k.s.

Co zawiera Ultracod?

Lek Ultracod występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 30 mg półwodnego fosforanu kodeiny.

Jak działa Ultracod?

Lek Ultracod zawiera 2 substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: paracetamol i kodeinę.

Kiedy stosować Ultracod?

Lek Ultracod jest wskazany do stosowania u osób dorosłych w leczeniu bólu o nasileniu średnim do dużego różnego pochodzenia (np. ból głowy, bóle zębów, bóle układu ruchu lub bolesne miesiączkowanie).
Lek Ultracod można stosować u młodzieży w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii.

Jak stosować Ultracod?

Dawkę leku Ultracod, sposób jego przyjmowania i czas stosowania określa lekarz. Odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi dawkami powinny wynosić co najmniej 6 godzin.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować przed lub w trakcie posiłku. Stosowanie po posiłku może opóźniać początek działania leku. Tabletki należy połykać w całości i popijać dostateczną ilością płynu.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ultracod?

Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Ultracod nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (paracetamol i kodeinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Ultracod nie wolno stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ultracod?

Przed przepisaniem leku Ultracod konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o zastosowaniu leku i omówi zalecenia dotyczące prawidłowego jego stosowania. Jeśli objawy utrzymują się, należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Leku Ultracod nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kodeinę. Nie należy samodzielnie zmieniać dawki tego leku ani częstości jego przyjmowania. Podczas przyjmowania leku Ultracod nie należy spożywać alkoholu ani przyjmować leków zawierających alkohol, ponieważ alkohol nasila działanie kodeiny i zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Długotrwałe przyjmowanie leku Ultracod może powodować uzależnienie, a po nagłym przerwaniu stosowania leku mogą wystąpić objawy odstawienne.

Jak stosować Ultracod z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Aby uniknąć przedawkowania leku należy sprawdzić, czy inne przyjmowane jednocześnie leki (w tym wydawane na receptę lub bez recepty) nie zawierają paracetamolu lub kodeiny.

Czy można stosować Ultracod w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Ultracod w okresie karmienia piersią. Lekarz podejmuje decyzję czy jest możliwe stosowanie leku Ultracod u kobiet w ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ultracod?

Działania niepożądane powiązane ze stosowaniem leku Ultracod są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Ultracod i jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z następujących działań niepożądanych: nagła wysoka gorączka, ból gardła i owrzodzenia jamy ustnej (objawy bardzo poważnego zaburzenia krwi); obrzęk krtani, duszność, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia krwi (objawy ciężkich reakcji alergicznych); zaczerwienienie skóry, powstawanie pęcherzy i łuszczenie się skóry (objawy ciężkich reakcji skórnych).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ultracod?

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy Ultracod wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Ultracod może niekorzystnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn, zmniejszając szybkość reakcji - podczas stosowania nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Należy pamiętać, że alkohol i niektóre leki mogą nasilać to niekorzystne działanie na ośrodkowy układ nerwowy.

Jak przechowywać Ultracod?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ultracod - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem