LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Undofen Amorolfina (Amorolfine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Undofen Amorolfina (OTC) lakier do paznokci leczniczy 50 mg/ml 1 but. 2,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
66,70
Cena
100% (zł):
66,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Undofen Amorolfina

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Perrigo Poland Sp. z o.o.

Undofen Amorolfina - skład

1 ml lakieru do paznokci zawiera 50 mg amorolfiny (co odpowiada 55,74 mg chlorowodorku amorolfiny).

Undofen Amorolfina - wskazania

Leczenie łagodnej, dalszej i bocznej podpłytkowej grzybicy paznokci wywołanej przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie, ograniczonej do dwóch paznokci.

Undofen Amorolfina - dawkowanie

  • Dorośli
    Preparat nakłada się na powierzchnię chorych paznokci u rąk lub stóp raz w tygodniu. Aplikacja 2 razy w tygodniu może okazać się korzystna w niektórych przypadkach. Leczenie należy kontynuować bez przerwy, aż do czasu regeneracji paznokci i całkowitego wyleczenia zaatakowanych chorobą powierzchni. Wymagana częstość aplikacji i czas trwania leczenia zależą głównie od nasilenia i lokalizacji zakażenia. Ogólnie jest to 6 miesięcy (paznokcie u rąk) i 9-12 miesięcy (paznokcie u stóp). Ocena skuteczności leczenia zalecana jest w odstępach około 3 miesięcznych. Współistniejąca grzybica stóp powinna być leczona odpowiednim kremem przeciwgrzybiczym.
  • Dzieci i młodzież
    Preparat nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży, z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa lub skuteczności.
Osoby w podeszłym wieku

Brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.

Sposób podawania

Przed pierwszym nałożeniem preparatu, ważne jest aby zakażone części paznokcia (zwłaszcza powierzchnię paznokcia) spiłować bardzo dokładnie za pomocą pilnika. Następnie powierzchnię paznokcia należy oczyścić i odtłuścić stosując wacik nasączony alkoholem. Przed powtórnym nałożeniem preparatu, zakażone paznokcie należy w zależności od potrzeb, ponownie opiłować, a następnie oczyścić wacikiem w celu usunięcia wszelkich pozostałości lakieru. W celu nałożenia lakieru na każdy leczony paznokieć, zanurzyć szpatułkę w lakierze bez wycierania lakieru o szyjkę butelki. Nałożyć lakier na całą powierzchnię chorego paznokcia. Pozostawić do wyschnięcia przez 3-5 minut. Po użyciu, oczyścić szpatułkę tym samym wacikiem, którym wcześniej oczyszczono paznokieć. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy nakładać nieprzepuszczalne rękawice w celu ochrony preparatu na paznokciach. Pilników stosowanych do chorych paznokci nie wolno używać do paznokci zdrowych.

Undofen Amorolfina - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Undofen Amorolfina - ciąża i karmienie piersią

Zaleca się unikać stosowania preparatu podczas ciąży. Nie należy stosować preparatu w czasie karmienia piersią, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne.

Undofen Amorolfina - działania niepożądane

Rzadko: zaburzenia płytki paznokciowej, zmiany barwy płytki paznokciowej, łamliwość paznokci, nadmierna kruchość paznokci z ich rozwarstwianiem się. Bardzo rzadko: uczucie pieczenia skóry. Ponadto mogą wystąpić: rumień, świąd, zapalenie kontaktowe skóry, pokrzywka, pęcherz skórny.

Undofen Amorolfina - uwagi

Nie należy nakładać preparatu na skórę wokół paznokci. Należy unikać stosowania lakieru do paznokci lub sztucznych paznokci podczas leczenia. Należy unikać kontaktu lakieru do paznokci z oczami, uszami i błonami śluzowymi; nie należy wdychać preparatu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Undofen Amorolfina - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem