LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Upsarin C (Acetylsalicylic acid + Ascorbic acid - vitamin C)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Upsarin C (OTC) tabletki musujące 330 mg + 200 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,00
Cena
100% (zł):
17,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Upsarin C (OTC) tabletki musujące 330 mg + 200 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
26,00
Cena
100% (zł):
26,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Upsarin C

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Upsa SAS

Upsarin C - skład

1 tabletka musująca zawiera 330 mg kwasu acetylosalicylowego i 200 mg kwasu askorbowego. 1 tabletka zawiera 485 mg sodu.

Upsarin C - wskazania

Leczenie objawowe grypy, przeziębienia.
Stany gorączkowe.
Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, stawów, mięśni, zębów, nerwobóle).

Upsarin C - dawkowanie

Przyjmowanie leku w najmniejszej skutecznej dawce przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych. Przerwy między kolejnymi dawkami powinny wynosić co najmniej 4 godziny. Jeśli pomimo przyjmowania preparatu dolegliwości bólowe utrzymują się ponad 5 dni lub gorączka ponad 3 dni, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

  • Dorośli
    1 do 2 tabletek musujących jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin (maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g kwasu acetylosalicylowego i 1 g witaminy C). Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę, ze względu na zawartość witaminy C.
  • Dzieci i młodzież
    Dzieci w wieku od 12 do 15 lat: 1 tabletka musująca jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtórzyć co 4 do 8 godzin (maksymalna dawka dobowa kwasu acetylosalicylowego wynosi 50 mg na kg masy ciała). Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę.
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Osoby w podeszłym wieku

1 do 2 tabletek musujących jednorazowo (maksymalna dawka dobowa wynosi 2 g kwasu acetylosalicylowego i 1 g witaminy C). Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany w ciężkiej niewydolności wątroby i (lub) nerek. Należy zachować ostrożność, stosując preparat u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Preparat należy przyjmować po posiłkach. Tabletkę musującą należy rozpuścić w szklance wody, mleka lub soku owocowego i natychmiast po rozpuszczeniu wypić. Ze względu na zawartość witaminy C nie zaleca się zażywania leku wieczorem.

Upsarin C - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nadwrażliwość na salicylany i inne niesteroidowe leki przciwzapalne. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi. Dna moczanowa. Czynne krwawienie: do jamy ciała, do ośrodkowego układu nerwowego, krwawienie maciczne, krwawienia z ran, w tym pooperacyjnych. Kamica nerkowa. U pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podawaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Ciężka niewydolność serca. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych. Ostatni trymestr ciąży, okres okołoporodowy. Okres karmienia piersią. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu chorób gorączkowych, szczególnie grypy lub ospy wietrznej ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.

Upsarin C - ciąża i karmienie piersią

Kwas acetylosalicylowy może być stosowany w pierwszym i drugim trymestrze ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności, po dokładnym rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści wynikających z leczenia. W trzecim trymestrze ciąży stosowanie preparatu jest bezwzględnie przeciwwskazane. Preparat jest przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

Upsarin C - działania niepożądane

Mogą wystąpić: bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego, potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego (jawne lub utajone), choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja; zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania; zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego), krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia; wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu; rzadko po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego martwica brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek; reakcje nadwrażliwości (objawiające się jako astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy, układ pokarmowy i układ sercowo-naczyniowy z wysypką, pokrzywką, obrzękiem, zapaleniem błony śluzowej nosa, przekrwieniem błony śluzowej nosa, zaburzeniami oddychania i pracy serca oraz, bardzo rzadko, ciężkimi reakcjami, w tym wstrząsem anafilaktycznym).
Rzadko przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz).

Upsarin C - uwagi

Preparat należy stosować ostrożnie w następujących przypadkach: choroba wrzodowa lub krwawienia z przewodu pokarmowego w wywiadzie; astma oskrzelowa lub katar sienny z polipami błony śluzowej nosa, przewlekłe choroby układu oddechowego; reakcje alergiczne (np. odczyny skórne, świąd, pokrzywka) na inne substancje; obfite menstruacje; przed i po zabiegach chirurgicznych (nawet takich jak ekstrakcja zęba); pacjentki stosujące wkładki wewnątrzmaciczne; jednoczesne stosowanie leków przeciwzakrzepowych; niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; zwiększone wydalanie kwasu moczowego (preparat może wywołać napad dny moczanowej). Podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego nie należy spożywać alkoholu, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Upsarin C - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Upsarin C - powiązane artykuły

Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciwzapalnym stosujemy gdy w infekcji dominuje gorączka i bóle mięśniowe.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem