LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Urorec (Silodosin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Urorec (Rp) kapsułki twarde 4 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
57,00
Cena
100% (zł):
57,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Urorec (Rp) kapsułki twarde 8 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
60,00
Cena
100% (zł):
60,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Urorec

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Recordati Ireland Ltd.

Co zawiera Urorec?

Lek Urorec występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 4 mg lub 8 mg sylodosyny.

Jak działa Urorec?

Sylodosyna działa wybiórczo na receptory zlokalizowane w gruczole krokowym, pęcherzu i cewce moczowej. Poprzez blokowanie tych receptorów powoduje rozluźnienie mięśnia gładkiego w tych tkankach a to ułatwia oddawanie moczu i łagodzi objawy choroby.

Kiedy stosować Urorec?

Lek Urorec jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu objawów ze strony układu moczowego, związanych z łagodnym powiększeniem gruczołu krokowego (czyli rozrostem gruczołu krokowego), takich jak: trudności z rozpoczęciem oddawania moczu, uczucie niecałkowitego opróżnienia pęcherza, częstsza potrzeba oddawania moczu - nawet w nocy.

Jak stosować Urorec?

Dawkowanie leku Urorec, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz.

Sposób podawania

Kapsułkę należy zawsze przyjmować z posiłkiem, najlepiej o stałej porze każdego dnia. Nie przełamywać ani nie gryźć kapsułki, lecz połykać ją w całości, najlepiej popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Urorec?

Jeśli pacjent zapomniał o przyjęciu dawki leku, może przyjąć ją później tego samego dnia. Jeśli zbliża się czas przyjęcia następnej dawki, nie należy przyjmować pominiętej dawki. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Urorec nie może być stosowany?

Leku Urorec nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (sylodosynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Urorec nie należy stosować u dzieci lub młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Urorec?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Urorec konieczna jest analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych z jego stosowaniem. Lekarz zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Należy poinformować lekarza okulistę o stosowaniu obecnie lub w przeszłości leku Urorec, jeśli pacjent ma być poddany operacji zaćmy. Lek Urorec może powodować zawroty głowy (w tym zawroty głowy podczas wstawania) i sporadycznie omdlenia - jeśli wystąpią takie objawy, należy zaraz usiąść lub położyć się aż do ustąpienia objawów, i jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Ponieważ lek Urorec może powodować zmniejszenie ilości nasienia podczas stosunku płciowego, pacjent powinien poinformować lekarza, jeśli planuje posiadanie dzieci.

Jak stosować Urorec z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Urorec w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Urorec nie jest przeznaczony dla kobiet.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Urorec?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Urorec, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej zwrócić się do lekarza, jeśli w trakcie stosowania leku Urorec pacjent zauważy następujące reakcje alergiczne: obrzęk twarzy lub gardła, trudności z oddychaniem, omdlenie, swędzenie lub pokrzywka.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Urorec?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Jeśli pacjent ma zawroty głowy lub czuje się słabo, powinien niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Czy Urorec wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Urorec mogą wystąpić zawroty głowy podczas wstawania i sporadycznie omdlenia, senność, nieostre widzenie - jeśli wystąpią takie działania niepożądane, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Jak przechowywać Urorec?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Urorec - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem