LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Valdoxan (Agomelatine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Valdoxan (Rp) tabletki powlekane 25 mg 28 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 111,89 Cena 100% (zł): 111,89 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Valdoxan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Les Laboratoires Servier

Co zawiera Valdoxan?

Lek Valdoxan występuje w postaci tabletek i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 25 mg agomelatyny. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Valdoxan?

Agomelatyna jest lekiem przeciwdepresyjnym.

Kiedy stosować Valdoxan?

Lek Valdoxan jest stosowany w leczeniu depresji.

Jak stosować Valdoxan?

Dawkowanie leku Valdoxan, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. U większości pacjentów z depresją lek Valdoxan zaczyna działać na objawy depresji w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia. Nie należy przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza, nawet w przypadku poprawy samopoczucia.
Jeśli lekarz zmieni wcześniejszą terapię przeciwdepresyjną na Valdoxan, doradzi pacjentowi jak należy przerwać stosowanie poprzedniego leku, gdy rozpocznie się przyjmowanie leku Valdoxan.

Sposób podawania

Zaleconą przez lekarza dawkę leku Valdoxan należy przyjmować wieczorem przed snem. Lek może być przyjmowany z pokarmem lub bez pokarmu. Tabletkę należy połknąć, popijając wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Valdoxan?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Valdoxan nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (agomelatynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Valdoxan nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Valdoxan?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Valdoxan lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. Należy skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jeśli pacjent zaobserwuje którykolwiek z objawów zaburzenia czynności wątroby: nietypowo ciemny mocz, jasno zabarwiony kał, zażółcenie skóry lub oczu, ból w prawej górnej części brzucha, nietypowe zmęczenie (zwłaszcza związane z innymi wymienionymi objawami), należy niezwłocznie zwrócić się po poradę do lekarza, który może zalecić przerwanie przyjmowania leku Valdoxan. Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Nie zaleca się picia alkoholu podczas leczenia lekiem Valdoxan.

Jak stosować Valdoxan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent pali więcej niż 15 papierosów dziennie.

Czy można stosować Valdoxan w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Valdoxan u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Valdoxan?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Valdoxan, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Valdoxan?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku przez dziecko, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Valdoxan wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Valdoxan mogą wystąpić zawroty głowy lub senność, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu lub do obsługiwania maszyn należy upewnić się, że reakcje są prawidłowe.

Jak przechowywać Valdoxan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem