LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Valused Noc (Valeriana officinalis)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Valused Noc (OTC) tabletki powlekane 200 mg 30 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 16,80 Cena 100% (zł): 16,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Valused Noc

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.

SKŁAD
1 tabletka powlekana zawiera 200 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego (co odpowiada 462-1000 mg korzenia kozłka lekarskiego).

Wskazania

W trudnościach w zasypianiu oraz w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
W trudnościach w zasypianiu: 3 tabletki pół do jednej godziny przed snem (w razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową 3 tabletki we wczesnych godzinach wieczornych).
W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabletki jednorazowo do 3 razy dziennie (maksymalna dawka dobowa wynosi 4 dawki jednorazowe).
Ze względu na stopniowe działanie kozłka lekarskiego nie jest on wskazany do interwencyjnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego. Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeśli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania preparatu lub objawy nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.
Dzieci
Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności w tej grupie wiekowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągów z korzenia kozłka lekarskiego.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha).

UWAGI
Preparat może osłabiać sprawność psychoruchową - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w czasie stosowania preparatu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner