LekInfo24 - serwis fachowej informacji o lekach: aktualizacja PAŹDZIERNIK 2020 (refundacja 01.09.2020)

reklama

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Venotrex (Troxerutin) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Venotrex (OTC) kapsułki twarde 200 mg 64 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 36,00 Cena 100% (zł): 36,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Venotrex (OTC) kapsułki twarde 300 mg 50 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 39,00 Cena 100% (zł): 39,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Venotrex

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

CO ZAWIERA VENOTREX?

1 kapsułka Venotrex zawiera 200 mg lub 300 mg trokserutyny. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

jak działa venotrex?

Lek Venotrex działa ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne.

kiedy stosować venotrex?

Lek Venotrex stosuje się w leczeniu objawowym niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych oraz w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

jak stosować venotrex?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli
Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, zwykle stosuje się 2 kapsułki Venotrex 200 mg 3 razy na dobę lub 1 kapsułkę Venotrex 300 mg 4 razy na dobę, przez 2 do 4 tygodni. W leczeniu podtrzymującym lub w przypadku nawrotów zaleca się dawkowanie: 2 kapsułki Venotrex 200 mg 2 razy na dobę lub 1 kapsułka Venotrex 300 mg 3 razy na dobę. Leczenie podtrzymujące powinno trwać 3 do 4 tygodni.
Dzieci
Nie zaleca się stosowania leku Venotrex u dzieci.
Sposób podawania
Lek zaleca się zażywać w trakcie posiłku.

kiedy venotrex nie może być stosowany?

Leku Venotrex nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (trokserutynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

jakie są ostrzeżenia i środki ostrożności podczas stosowania leku venotrex?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Venotrex należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku występowania obrzęków w okolicach kostek spowodowanych chorobami serca, wątroby lub nerek. 

jak stosować venotrex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

czy można stosować venotrex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty w przypadku stosowania leku Venotrex u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku venotrex?

Rzadko mogą wystąpić: wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, niestrawność, uczucie dyskomfortu w żołądku; wysypka skórna, świąd, pokrzywka. Bardzo rzadko: nudności, wymioty; bóle i zawroty głowy, zmęczenie; uderzenia gorąca; nadwrażliwość na światło, łysienie; bóle stawowe; nadwrażliwość, wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna.

co zrobić w przypadku przedawkowania leku venotrex?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

czy venotrex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Venotrex nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

jak przechowywać venotrex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

Odwiedź nasz nowy serwis: jakleczymy.pl