LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Venożel (Diclofenac + Tribenoside + Escin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Venożel (OTC) żel 12 mg + 10 mg + 5 mg/g 1 tuba 50 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
19,80
Cena
100% (zł):
19,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Venożel (OTC) żel 12 mg + 10 mg + 5 mg/g 1 tuba 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,60
Cena
100% (zł):
36,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Venożel

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera Venożel?

Lek Venożel występuje w postaci żelu na skórę i jest dostępny bez recepty.
1 g żelu zawiera: 12 mg diklofenaku sodowego, 10 mg trybenozydu i 5 mg escyny. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Jak działa Venożel?

Lek Venożel działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Kiedy stosować Venożel?

Lek Venożel jest stosowany w następujących schorzeniach: zapalenie żył kończyn dolnych; obrzęki pooperacyjne i pourazowe, obrzęki zastoinowe kończyn dolnych; zespoły bólowe związane z chorobami kręgosłupa; pourazowy ból mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania); ograniczone i łagodne postaci zapalenia stawów.

Jak stosować Venożel?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli
    Lek Venożel należy stosować na skórę 3 do 4 razy na dobę w odstępach kilku godzin. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo, najczęściej zaleca się jednorazowo zastosować pasek żelu o długości około 4 cm. Żel należy rozprowadzić i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Po nałożeniu żelu na skórę należy umyć ręce, jeśli leczenie ich nie dotyczy.
    Czas trwania leczenia zależy od rodzaju zmian chorobowych oraz od reakcji na leczenie. Zwykle leczenie trwa nie dłużej niż kilka tygodni (najczęściej do 4 tygodni). W przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych, zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania leku.
  • Dzieci i młodzież
    Nie zaleca się stosowania leku Venożel u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Sposób podawania

Lek należy stosować wyłącznie na skórę.

Kiedy Venożel nie może być stosowany?

Leku Venożel nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (diklofenak, trybenozyd, escynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku u pacjentów, u których występowały napady astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Leku nie należy stosować w przypadku uszkodzeń skóry, otwartych ran lub zmian zapalnych skóry. Nie stosować w ostatnich trzech miesiącach ciąży i w okresie karmienia piersią.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Venożel?

Jeśli po upływie 7 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy stosować leku pod opatrunki (bandaże, plastry). Należy unikać kontaktu leku z oczami i śluzówkami. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania leku Venożel długotrwale i na dużą powierzchnię skóry. W okresie leczenia oraz 2 tygodnie po zakończeniu leczenia należy unikać bezpośredniego światła słonecznego (również solarium).

Jak stosować Venożel z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Venożel w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Venożel u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Venożel podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży. Leku Venożel nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Venożel?

Podczas stosowania leku Venożel rzadko może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd, wysypka, obrzęk). Możliwe są reakcje nadwrażliwości na światło. W przypadku długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić objawy niepożądane wynikające z ogólnego działania diklofenaku, np. nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy, wysypka grudkowata - w przypadku ich wystąpienia należy skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Venożel?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego spożycia leku (np. przez dziecko) należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak przechowywać Venożel?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Venożel - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Venożel - powiązane artykuły

W bólach stawów mięśni i pleców stosujemy leki do stosowania zewnętrznego, miejscowego, które stosowane na skórę łagodzą ból i stan zapalny.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem