LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Verrucutan (Salicylic acid + Fluorouracil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Verrucutan (Rp) roztwór na skórę 100 mg + 5 mg/g 1 but. 13 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
45,60
Cena
100% (zł):
45,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Verrucutan

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sun-Farm Sp. z o.o.

Co zawiera lek Verrucutan?

Lek Verrucutan występuje w postaci roztworu na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g roztworu na skórę zawiera 100 mg kwasu salicylowego i 5 mg fluorouracylu. Lek zawiera dimetylosulfotlenek - może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera etanol i może powodować podrażnienie uszkodzonej skóry.

Jak działa lek Verrucutan?

Lek Verrumal zawiera dwa składniki - kwas salicylowy i fluorouracyl. Fluorouracyl hamuje namnażanie wirusów powodujących powstawanie brodawek, a także wzrost brodawek. Kwas salicylowy zmiękcza i złuszcza rogową warstwę skóry, ułatwiając przenikanie fluorouracylu do brodawek.

Kiedy stosować lek Verrucutan?

Lek Verrucutan jest stosowany na brodawki zwykłe, brodawki na podeszwie stóp oraz brodawki płaskie na rękach i nogach.

Jak stosować lek Verrucutan?

Sposób dawkowania leku Verrucutan i czas stosowania określa lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Roztwór należy nanosić tylko na brodawkę. Nie należy nanosić leku na zdrową skórę; skórę otaczającą brodawkę można ochronić przed lekiem poprzez nałożenie pasty lub maści. Roztwór należy nanosić na brodawki za pomocą dołączonej łopatki. W przypadku bardzo małych brodawek, w celu dokładnego naniesienia leku, można zamiast łopatki używać np. wykałaczki. Przed każdym zastosowaniem leku należy najpierw usunąć powłokę pozostałą po uprzedniej aplikacji poprzez jej starcie. W przypadku brodawek okołopaznokciowych lub podpaznokciowych należy zwrócić uwagę, aby nie uległa zniszczeniu macierz paznokcia i lek nie przedostał się do łożyska paznokcia. Po użyciu leku należy umyć ręce.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Verrucutan?

Lek należy stosować codziennie, regularnie. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy kontynuować stosowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza.

Kiedy lek Verrucutan nie może być stosowany?

Leku Verrucutan nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (kwas salicylowy i fluorouracyl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Verrucutan nie należy stosować u niemowląt.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Verrucutan?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Verrucutan lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz objaśni pacjentowi jak prawidłowo stosować lek. Jeśli objawy nasilą się, należy poinformować o tym lekarza. Leku nie należy stosować na krwawiące zmiany skórne. Należy unikać kontaktu leku ze skórą otaczającą brodawki. Lek Verrucutan nie jest przeznaczony do stosowania na duże powierzchnie skóry (większe niż 25 cm2). Nie wolno dopuścić do kontaktu leku z oczami i śluzówkami. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy skontaktować się z lekarzem. Podczas nakładania leku należy uważać, aby nie poplamić materiałów lub wyrobów z akrylu (np. wanny z akrylu), ponieważ lek tworzy plamy, których nie można usunąć.

Jak stosować lek Verrucutan z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Verrucutan w ciąży i okresie karmienia piersią?

Przeciwwskazane jest stosowanie leku Verrucutan podczas ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u kobiet, u których z całą pewnością nie można wykluczyć, że są w ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Verrucutan?

Działania niepożądane leku Verrucutan zawiera ulotka dołączona do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Verrucutan?

W razie zastosowania większej niż zalecana ilości leku, należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego spożycia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Verrucutan?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 6 miesięcy. Lek jest łatwopalny - należy trzymać go z dala od ognia lub płomienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Verrucutan - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem