LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Verrumal (Salicylic acid + Fluorouracil)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Verrumal (Rp) płyn na skórę 100 mg + 5 mg/g 1 but. 13 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
48,00
Cena
100% (zł):
48,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Verrumal

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Almirall Hermal GmbH

Co zawiera lek Verrumal?

Lek Verrumal to płyn na skórę, który jest dostępny na receptę.
1 g płynu na skórę zawiera 100 mg kwasu salicylowego i 5 mg fluorouracylu. Lek zawiera dimetylosulfotlenek, który może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera także etanol i w związku z tym może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Jak działa lek Verrumal?

Substancjami czynnymi leku Verrumal są kwas salicylowy i fluorouracyl. Fluorouracyl hamuje namnażanie wirusów powodujących powstawanie brodawek, a także wzrost brodawek. Kwas salicylowy zmiękcza i złuszcza rogową warstwę skóry, ułatwiając przenikanie fluorouracylu do brodawek.

Kiedy stosować lek Verrumal?

Lek Verrumal stosuje się w leczeniu brodawek zwykłych, brodawek płaskich i brodawek stóp.

Jak stosować lek Verrumal?

Sposób stosowania leku Verrumal i długość leczenia ustala lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez decyzji lekarza.

Sposób podawania

Lek Verrumal jest przeznaczony do stosowania na skórę; należy go nanosić tylko na brodawkę. Nie należy nanosić leku na zdrową skórę; skórę otaczającą brodawkę można ochronić przed lekiem poprzez nałożenie kremu lub maści. Płyn należy nanosić na brodawki za pomocą dołączonego pędzelka, a w przypadku bardzo małych brodawek w celu dokładnego naniesienia leku można zamiast pędzelka używać wykałaczki lub zaostrzonej zapałki. Przed każdym zastosowaniem leku należy najpierw usunąć powłokę pozostałą po uprzedniej jego aplikacji. W przypadku brodawek okołopaznokciowych (a szczególnie podpaznokciowych) należy zwrócić uwagę, aby nie uległa zniszczeniu macierz paznokcia i lek nie przedostał się do łożyska paznokcia. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Verrumal?

Należy pamiętać o codziennym, regularnym stosowaniu leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej aplikacji.

Kiedy lek Verrumal nie może być stosowany?

Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (kwas salicylowy i fluorouracyl) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Verrumal jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Verrumal?

Przed zleceniem terapii z zastosowaniem leku Verrumal lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności tego leku. Lekarz udzieli wskazówek odnośnie prawidłowego stosowania leku. Należy zgłosić się do lekarza w razie nasilenia się objawów. Nie należy stosować leku w przypadku krwawiących zmian skórnych. Należy unikać kontaktu leku ze skórą otaczającą brodawki. Leku nie należy stosować w miejscach szczególnie wrażliwych, takich jak okolice ust, nosa i warg. Lek Verrumal nie jest przeznaczony do stosowania na duże powierzchnie skóry (powierzchnia skóry objęta leczeniem nie powinna być większa niż 25 cm2 powierzchni ciała). Nie można dopuścić do kontaktu leku z oczami lub śluzówkami. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Podczas nakładania leku należy uważać, aby nie poplamić odzieży lub wyrobów z akrylu (np. wanny z akrylu), ponieważ lek tworzy plamy, których nie można usunąć.

Jak stosować lek Verrumal z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Verrumal w ciąży i okresie karmienia piersią?

Stosowanie leku Verrumal podczas ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane. Nie wolno go stosować u kobiet, u których z całą pewnością nie można wykluczyć, że są w ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Verrumal?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Verrumal, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli na skórze otaczającej brodawkę pojawi się odczyn zapalny, należy skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Verrumal?

W przypadku zastosowania większej ilości leku niż zalecana lub przypadkowego spożycia leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Verrumal?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. W temperaturze poniżej 10°C przechowywać tylko przez krótki czas. Po pierwszym otwarciu butelki lek można stosować przez 6 miesięcy. Lek jest łatwopalny - należy trzymać go z dala od ognia i nie używać w pobliżu otwartego płomienia, zapalonego papierosa lub niektórych urządzeń (np. suszarek do włosów).

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Verrumal - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem