LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Vicks Antigrip Complex (Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Vicks Antigrip Complex (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 10 mg 10 saszetek
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
28,00
Cena
100% (zł):
28,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Vicks Antigrip Complex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Vicks Antigrip Complex - skład

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny i 10 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera 2000 mg sacharozy, 6 mg aspartamu i 157 mg sodu oraz żółcień chinolinową.

Vicks Antigrip Complex - wskazania

Krótkotrwałe, doraźne łagodzenie objawów, takich jak ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel produktywny (tzw. mokry kaszel), związany z przeziębieniem, dreszczami i grypą.

Vicks Antigrip Complex - dawkowanie

  • Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej
    1 saszetka, w razie potrzeby podawać co 4 godziny, ale nie przekraczać 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Sposób podawania

Zawartość 1 saszetki rozpuścić w kubku gorącej, lecz nie wrzącej wody (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do wypicia.

Vicks Antigrip Complex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Zaburzenia czynności wątroby lub ciężkie zaburzenia czynności nerek. Nadciśnienie tętnicze. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Choroba serca. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Porfiria. Stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Stosowanie u pacjentów przyjmujących inhibitory MAO obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni. Stosowanie u pacjentów przyjmujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne. Stosowanie u pacjentów przyjmujących aktualnie inne leki sympatykomimetyczne. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Vicks Antigrip Complex - ciąża i karmienie piersią

Preparat powinien być stosowany w okresie ciąży wyłącznie w sytuacji, gdy korzyści z jego stosowania przewyższają ryzyko z nim związane, w przypadku gdy inne, bezpieczniejsze sposoby leczenia nie są dostępne. W okresie karmienia piersią preparat powinien być stosowany wyłącznie w sytuacji, gdy korzyści z jego stosowania przewyższają ryzyko z nim związane.

Vicks Antigrip Complex - działania niepożądane

Mogą wystąpić: rzadko fenylefryna może powodować tachykardię; bardzo rzadko po stosowaniu paracetamolu zaburzenia morfologii krwi (np. trombocytopenia, agranulocytoza, anemia hemolityczna, neutropenia, leukopenia, pancytopenia); po stosowaniu fenylefryny rzadko bezsenność, nerwowość, drżenie, lęk, niepokój, dezorientacja, drażliwość i ból głowy; ból i zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego mogą również w rzadkich przypadkach występować po stosowaniu gwajafenezyny; po stosowaniu fenylefryny często jadłowstręt, nudności i wymioty; po stosowaniu gwajafenezyny rzadko dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty i biegunka; pojedyncze przypadki śródmiąższowego zapalenia nerek po przedłużonym stosowaniu dużych dawek paracetamolu; rzadko po stosowaniu paracetamolu może wystąpić nadwrażliwość, w tym wysypka skórna i pokrzywka; rzadko przy stosowaniu fenylefryny może wystąpić wzrost ciśnienia krwi z towarzyszącym bólem głowy, wymiotami i kołataniami serca; rzadko reakcje alergiczne lub reakcje nadwrażliwości w związku ze stosowaniem fenylefryny i paracetamolu (m.in. wysypka skórna, pokrzywka, anafilaksja i skurcz oskrzeli); rzadko zwiększenie aktywności aminotransferaz wątrobowych.

Vicks Antigrip Complex - uwagi

Podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn należy uwzględnić możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego i dezorientacja.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Vicks Antigrip Complex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Vicks Antigrip Complex - powiązane artykuły

Leki o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym, przeciwkaszlowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z tymi objawami.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem