LekInfo24 | Facebook

banerbaner

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Vicks Antigrip Complex (Paracetamol + Guaifenesin + Phenylephrine)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Vicks Antigrip Complex (OTC) proszek do sporządzania roztworu doustnego 500 mg + 200 mg + 10 mg 10 saszetek n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 22,00 Cena 100% (zł): 22,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Vicks Antigrip Complex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Skład

1 saszetka zawiera 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny i 10 mg chlorowodorku fenylefryny. 1 saszetka zawiera 2000 mg sacharozy, 6 mg aspartamu i 157 mg sodu oraz żółcień chinolinową.

Wskazania

Krótkotrwałe, doraźne łagodzenie objawów, takich jak ból o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa, kaszel produktywny (tzw. mokry kaszel), związany z przeziębieniem, dreszczami i grypą.

Dawkowanie

  • Dorośli, osoby w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i powyżej
    1 saszetka, w razie potrzeby podawać co 4 godziny, ale nie przekraczać 4 saszetek w ciągu 24 godzin. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni, pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.
  • Dzieci
    Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Sposób podawania

Zawartość 1 saszetki rozpuścić w kubku gorącej, lecz nie wrzącej wody (około 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do wypicia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Zaburzenia czynności wątroby lub ciężkie zaburzenia czynności nerek. Nadciśnienie tętnicze. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Choroba serca. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Porfiria. Stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Stosowanie u pacjentów przyjmujących inhibitory MAO obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni. Stosowanie u pacjentów przyjmujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne. Stosowanie u pacjentów przyjmujących aktualnie inne leki sympatykomimetyczne. Dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ciąża i karmienie piersią

Preparat powinien być stosowany w okresie ciąży wyłącznie w sytuacji, gdy korzyści z jego stosowania przewyższają ryzyko z nim związane, w przypadku gdy inne, bezpieczniejsze sposoby leczenia nie są dostępne. W okresie karmienia piersią preparat powinien być stosowany wyłącznie w sytuacji, gdy korzyści z jego stosowania przewyższają ryzyko z nim związane.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: rzadko fenylefryna może powodować tachykardię; bardzo rzadko po stosowaniu paracetamolu zaburzenia morfologii krwi (np. trombocytopenia, agranulocytoza, anemia hemolityczna, neutropenia, leukopenia, pancytopenia); po stosowaniu fenylefryny rzadko bezsenność, nerwowość, drżenie, lęk, niepokój, dezorientacja, drażliwość i ból głowy; ból i zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego mogą również w rzadkich przypadkach występować po stosowaniu gwajafenezyny; po stosowaniu fenylefryny często jadłowstręt, nudności i wymioty; po stosowaniu gwajafenezyny rzadko dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty i biegunka; pojedyncze przypadki śródmiąższowego zapalenia nerek po przedłużonym stosowaniu dużych dawek paracetamolu; rzadko po stosowaniu paracetamolu może wystąpić nadwrażliwość, w tym wysypka skórna i pokrzywka; rzadko przy stosowaniu fenylefryny może wystąpić wzrost ciśnienia krwi z towarzyszącym bólem głowy, wymiotami i kołataniami serca; rzadko reakcje alergiczne lub reakcje nadwrażliwości w związku ze stosowaniem fenylefryny i paracetamolu (m.in. wysypka skórna, pokrzywka, anafilaksja i skurcz oskrzeli); rzadko zwiększenie aktywności aminotransferaz wątrobowych.

Uwagi

Podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn należy uwzględnić możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego i dezorientacja.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

reklama





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem