LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Vicks VapoRub (Levomenthol + Camphor + Eucalyptus oil + Turpentine oil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Vicks VapoRub (OTC) maść 1 op. 50 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 25,40 Cena 100% (zł): 25,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Vicks VapoRub (OTC) maść 1 op. 100 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 34,60 Cena 100% (zł): 34,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

W przeziębieniu często stosujemy doustne leki złożone, zawierające więcej niż jedną substancję czynną i działające jednocześnie na kilka objawów infekcji.

Więcej »

Vicks VapoRub

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH

Skład

100 g maści zawiera: 2,75 g lewomentolu, 5 g kamfory, 1,5 g olejku eukaliptusowego i 5 g olejku terpentynowego. Preparat zawiera tymol i olejek cedrowy.

Wskazania

Preparat jest stosowany w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błony śluzowej nosa i uczuciem utrudnienia oddychania.

Dawkowanie

Maść do nacierania klatki piersiowej i pleców: wcierać odpowiednią ilość maści w skórę klatki piersiowej i pleców; czynność powtarzać 2 do 3 razy dziennie, jeśli jest potrzeba. Przewiewne ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji dzięki parującym składnikom lotnym. Jeśli objawy nasilą się lub nie ulegną poprawie po 7 dniach stosowania, należy skontaktować się z lekarzem.

  • Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia
    1 łyżeczkę (około 7,5 g) maści nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 4 razy dziennie.
  • Dzieci
    Dzieci od 5. do 12. roku życia: pół łyżeczki (około 3,75 g) nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 3 razy dziennie. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 5. roku życia.
Sposób podawania

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia: wetrzeć maść dokładnie w skórę klatki piersiowej i pleców; używać przewiewnych ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji. Dzieci od 5. do 12. roku życia: delikatnie wetrzeć maść na klatkę piersiową i plecy; używać lekkich ubrań w celu skuteczniejszej inhalacji.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na pozostałe składniki preparatu. Czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych.

Ciąża i karmienie piersią

Preparatu nie należy stosować w czasie ciąży bez konsultacji z lekarzem. Preparat nie powinien być stosowany na klatkę piersiową kobiet karmiących piersią ze względu na ryzyko wystąpienia bezdechu u dziecka.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienia, podrażnienia skóry, podrażnienia oczu, alergiczne zapalenie skóry, reakcje miejscowe spowodowane nadwrażliwością na składniki leku. Jeśli lek stosowany jest zgodnie z zalecaną drogą podania, ekspozycja ogólna na działanie leku jest mała i nie obserwuje się żadnych działań niepożądanych z nią związanych.

Uwagi

Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentów z reakcją nadwrażliwości na perfumy i rozpuszczalniki oraz u osób z padaczką lub z drgawkami. Nie stosować na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe. Nie nakładać bezpośrednio do nosa, oczu, jamy ustnej, na twarz lub szyję. Chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Preparat nie jest przeznaczony do sporządzania inhalacji z parą wodną. Nie należy bandażować miejsca nałożenia maści.. Nie stosować ciepłych okładów ani żadnego innego rodzaju ciepła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem