LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Vilpin Combi (Perindopril + Amlodipine)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Vilpin Combi (Rp) tabletki 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,96
0,00
Cena
100% (zł):
12,34
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Vilpin Combi (Rp) tabletki 5 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
9,96
0,00
Cena
100% (zł):
12,34
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Vilpin Combi (Rp) tabletki 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
19,57
0,00
Cena
100% (zł):
24,34
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Vilpin Combi (Rp) tabletki 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
19,57
0,00
Cena
100% (zł):
24,34
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Vilpin Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva B.V.

Co zawiera Vilpin Combi?

Lek Vilpin Combi występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Vilpin Combi 5 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 5 mg tozylanu peryndoprylu oraz 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Vilpin Combi 5 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 5 mg tozylanu peryndoprylu oraz 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Vilpin Combi 10 mg + 5 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg tozylanu peryndoprylu oraz 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Vilpin Combi 10 mg + 10 mg
  1 tabletka zawiera 10 mg tozylanu peryndoprylu oraz 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
  Lek zawiera izomalt i dlatego pacjenci ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinni omówić to z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Jak działa Vilpin Combi?

Lek Vilpin Combi zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i amlodypinę. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne.

Kiedy stosować Vilpin Combi?

Lek Vilpin Combi jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego i (lub) stabilnej choroby wieńcowej.
Pacjenci wcześniej przyjmujący peryndopryl i amlodypinę w postaci oddzielnych tabletek w ustalonych dawkach mogą zamiast nich przyjmować 1 tabletkę leku Vilpin Combi, która zawiera obie te substancje czynne w takich samych dawkach.

Jak stosować Vilpin Combi?

Lekarz ustali odpowiednią dawkę leku Vilpin Combi dla każdego pacjenta oraz określi długość leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Leku nie należy popijać z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Vilpin Combi?

Ważne jest regularne przyjmowanie leku. Jeśli pacjent pominie dawkę leku, powinien przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Vilpin Combi nie może być stosowany?

Leku Vilpin Combi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl lub amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na inne inhibitory ACE lub innych antagonistów wapnia. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego stosowania inhibitora ACE u pacjenta wystąpiły objawy, takie jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, nasilony świąd lub ciężka wysypka skórna, a także gdy takie objawy występowały u pacjenta lub któregoś z członków rodziny w jakichkolwiek innych okolicznościach.
Lek Vilpin Combi nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Vilpin Combi?

Przed zaordynowaniem leku Vilpin Combi konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Jako element kontroli leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią nagły obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła powodujący trudności z połykaniem lub oddychaniem (objawy obrzęku naczynioruchowego), należy przerwać przyjmowanie leku Vilpin Combi i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza lub personel medyczny o przyjmowaniu leku Vilpin Combi w następujących sytuacjach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os. Podczas leczenia lekiem Vilpin Combi należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować Vilpin Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Vilpin Combi z jedzeniem i piciem?

Podczas stosowania leku Vilpin Combi nie należy pić soku grejpfrutowego ani spożywać grejpfrutów, ponieważ mogą one powodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi (składnik leku Vilpin Combi) i w konsekwencji doprowadzić do nieoczekiwanego nasilenia działania obniżającego ciśnienie tętnicze leku.

Czy można stosować Vilpin Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Vilpin Combi nie jest zalecany do stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ może wówczas powodować poważne uszkodzenie płodu. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Vilpin Combi, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Lek Vilpin Combi nie jest zalecany do stosowania podczas karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Vilpin Combi?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w okresie stosowania leku Vilpin Combi, są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Vilpin Combi i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli u pacjenta wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk warg, języka i gardła z trudnościami z oddychaniem; osłabienie rąk lub nóg, zaburzenia mowy (mogą być objawem udaru); ciężkie reakcje skórne, takie jak silna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona); silne zawroty głowy lub omdlenie z powodu niskiego ciśnienia krwi; nieregularne lub szybkie bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; silny ból w nadbrzuszu (może być objawem zapalenia trzustki); zażółcenie skóry lub oczu (może być objawem zapalenia wątroby).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Vilpin Combi?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Vilpin Combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli po przyjęciu leku Vilpin Combi wystąpią nudności, zawroty głowy, osłabienie, zmęczenie lub ból głowy, pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Vilpin Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Vilpin Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem