LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Visine Comfort (Tetryzoline)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Visine Comfort (OTC) krople do oczu, roztwór 0,5 mg/ml 1 but. 15 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,50
Cena
100% (zł):
29,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Visine Comfort

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

McNeil Healthcare Ireland Ltd.

Co zawiera Visine Comfort?

Lek Visine Comfort występuje w postaci kropli do oczu i jest dostępny bez recepty.
1 ml roztworu kropli do oczu zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny. Lek zawiera fosforany - u pacjentów z ciężkimi uszkodzeniami rogówki, w bardzo rzadkich przypadkach mogą spowodować w czasie leczenia zmętnienia rogówki z powodu gromadzenia się wapnia.

Jak działa Visine Comfort?

Tetryzolina zastosowana do worka spojówkowego powoduje zwężenie małych naczyń krwionośnych i zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek. Łagodzi objawy, takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Kiedy stosować Visine Comfort?

Lek Visine Comfort jest stosowany u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 2 lat w doraźnym leczeniu zaczerwienienia oka, będącego skutkiem niewielkich, niezakaźnych podrażnień, spowodowanych np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, światło lub alergie.

Jak stosować Visine Comfort?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 6 lat
    Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, wkraplać 1 lub 2 krople leku Visine Comfort do chorego oka (oczu) 2 do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku poniżej 12 lat powinny stosować lek wyłącznie z pomocą osoby dorosłej. Lek Visine Comfort należy stosować przez najkrótszy czas niezbędny do złagodzenia objawów, nie dłużej niż 5 kolejnych dni.
  • Dzieci
    U dzieci w wieku powyżej 2 lat do poniżej 6 lat lek Visine Comfort można stosować wyłącznie po konsultacji z personelem medycznym. Leku Visine Comfort nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Sposób podawania

Lek jest przeznaczony tylko do stosowania do oka. Nie należy dotykać końcówką pojemnika do jakiejkolwiek powierzchni.

Kiedy Visine Comfort nie może być stosowany?

Leku Visine Comfort nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tetryzolinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Visine Comfort?

Jeśli po upływie 2 dni objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Zastosowanie leku Visine Comfort należy omówić z lekarzem, jeśli u pacjenta występują następujące schorzenia: ciężkie choroby układu krążenia (np. z choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, guz chromochłonny nadnerczy), łagodny przerost prostaty, zaburzenia metaboliczne (np. cukrzyca, nadczynność tarczycy), suche zapalenie śluzówki nosa, zespół suchego oka, jaskra. Lek należy stosować jedynie w przypadkach niewielkiego podrażnienia oczu. Podrażnienie lub zaczerwienienie spowodowane poważnymi schorzeniami oczu, takimi jak zakażenie, obecność ciała obcego w oku lub chemiczne uszkodzenie rogówki, wymagają konsultacji lekarza. W przypadku wystąpienia silnego bólu oka, bólu głowy, zaniku widzenia, nagłego pojawienia się ruchomych plam w polu widzenia, nagłego zaczerwienienia oczu, bólu wywołanego światłem lub podwójnego widzenia należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Należy unikać długotrwałego stosowania leku, zwłaszcza u dzieci. W przypadku chorób oczu nie powinno się stosować soczewek kontaktowych. W przypadku noszenia soczewek kontaktowych należy je wyjąć przed zastosowaniem leku i założyć je dopiero po upływie 15 minut od zakroplenia leku.

Jak stosować Visine Comfort z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
U pacjentów przyjmujących leki będące inhibitorami MAO oraz inne leki mogące podwyższać ciśnienie tętnicze krwi, tetryzolina powinna być stosowana po konsultacji z lekarzem. W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu należy zachować 15 minut przerwy pomiędzy podaniami.

Czy można stosować Visine Comfort w ciąży i okresie karmienia piersią?

Stosowanie leku Visine Comfort przez kobiety w ciąży lub kobiety karmiące piersią jest możliwe po konsultacji z lekarzem.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Visine Comfort?

Często mogą wystąpić następujące działania niepożądane: podrażnienie oka (ból, kłucie, pieczenie), pogorszenie ostrości wzroku, przekrwienie z odbicia, uczucie pieczenia śluzówek, suchość śluzówek. Rzadko występuje rozszerzenie źrenicy. Bardzo rzadko: suchość spojówek z zamknięciem punktów łzowych po długotrwałym stosowaniu tetryzoliny oraz łzawienie oczu po długotrwałym stosowaniu tetryzoliny. Ponadto mogą wystąpić: zwiększone łzawienie, pieczenie oczu lub wokół oczu, zaczerwienienie, podrażnienie, obrzęk, ból, swędzenie.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Visine Comfort?

W przypadku stosowania leku Visine Comfort do oka objawy przedawkowania są mało prawdopodobne. W razie przypadkowego doustnego przyjęcia leku (szczególnie u dzieci) należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Objawy przedawkowania tetryzoliny obejmują między innymi niestabilność układu sercowo-naczyniowego, senność, śpiączkę, obniżenie temperatury ciała, wolniejsze bicie serca, obniżone ciśnienie krwi lub podwyższone ciśnienie krwi, stan podobny do wstrząsu, bezdech, zaburzenia krążenia, wymioty, ślinotok oraz zwężenie źrenic, letarg, suchość śluzówek, nietypowy ból w klatce piersiowej, zwiększone zaczerwienienie oczu i śluzówek nosa.

Czy Visine Comfort wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po zastosowaniu leku Visine Comfort może wystąpić rozszerzenie źrenic i niewyraźne widzenie - w takich przypadkach nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu powrotu widzenia do normy.

Jak przechowywać Visine Comfort?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Po pierwszym otwarciu butelki lek można stosować przez 6 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Visine Comfort - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Visine Comfort - powiązane artykuły

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »

W łagodzeniu objawów alergicznego nieżytu nosa i zapalenia spojówek stosowane są leki przeciwalergiczne w postaci aerozolu lub kropli do nosa lub oczu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem