LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Voxzogo (Vosoritide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Voxzogo (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 0,4 mg 10 fiolek + 10 amp.-strzyk. rozp. 0,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Voxzogo (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 0,56 mg 10 fiolek + 10 amp.-strzyk. rozp. 0,7 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Voxzogo (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1,2 mg 10 fiolek + 10 amp.-strzyk. rozp. 0,6 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Voxzogo

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

BioMarin International Ltd.

Co zawiera lek Voxzogo?

Lek Voxzogo to proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań w trzech dawkach. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 0,4 mg, 0,56 mg lub 1,2 mg wosorytydu.

Jak działa lek Voxzogo?

Substancja czynna leku - wosorytyd - działa poprzez wiązanie się z receptorem o nazwie receptor typu B peptydów natriuretycznych(NPR-B), co zmniejsza aktywność genu FGFR3. Pobudza to wzrost kości, łagodząc w ten sposób objawy choroby.

Kiedy stosować lek Voxzogo?

Lek Voxzogo jest stosowany w leczeniu achondroplazji u pacjentów w wieku 2 lat i starszych, których kości nadal rosną. Lek jest wskazany wyłącznie w achondroplazji, która jest spowodowana mutacją genu FGFR3 stwierdzoną na podstawie badań genetycznych.

Jak stosować lek Voxzogo?

Dawkę leku Voxzogo określa lekarz na podstawie masy ciała pacjenta. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i przez zalecony przez niego czas. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Pacjent powinien zjeść lekką przekąskę i wypić szklankę wody, mleka lub soku około 30 minut przed wstrzyknięciem, aby zmniejszyć działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, zmęczenie lub nudności.
Lek podaje się we wstrzyknięciu podskórnym raz na dobę, najlepiej mniej więcej o tej samej porze dnia. Po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę opiekun pacjenta może wykonywać wstrzyknięcia leku. Do wstrzyknięcia zalecane są następujące miejsca: tylna część ramion, uda, brzuch (5 centymetrów od pępka) lub pośladki. Zaleca się podawanie wstrzyknięcia w różne miejsca każdego dnia i nie wykorzystywanie tego samego miejsca przez 2 kolejne dni z rzędu. Leku nie należy wstrzykiwać w znamiona barwnikowe, blizny, znamiona wrodzone lub w miejsca, w których skóra jest tkliwa, zaczerwieniona lub twarda. Należy zapoznać się z instrukcją zawartą w ulotce leku i ściśle przestrzegać zawartych w niej zaleceń.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Voxzogo?

W przypadku pominięcia dawki, jeśli od ustalonego czasu podania leku nie upłynęło 12 godzin, należy podać pominiętą dawkę leku. Jeżeli od czasu, w którym miał być podany lek upłynęło więcej niż 12 godzin, nie należy wstrzykiwać pominiętej dawki - należy poczekać do kolejnego dnia i kontynuować podawanie zalecanej dawki o ustalonej godzinie.

Kiedy lek Voxzogo nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (wosorytyd) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Voxzogo nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Voxzogo?

Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności lekarz rozpocznie terapię z zastosowaniem leku Voxzogo. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Voxzogo z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Voxzogo w ciąży i okresie karmienia piersią?

Stosowanie leku Voxzogo nie jest zalecane w trakcie ciąży i karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Voxzogo?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Voxzogo są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to reakcje w miejscu wstrzyknięcia (takie jak obrzęk, zaczerwienienie, świąd lub ból), wymioty i obniżone ciśnienie krwi. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Voxzogo?

W razie wstrzyknięcia większej niż zalecana dawki leku Voxzogo należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Voxzogo wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Voxzogo może powodować zawroty głowy, oszołomienie, zmęczenie lub nudności wkrótce po wstrzyknięciu - nie należy prowadzić pojazdów, jeździć rowerem, wykonywać aktywności fizycznych ani obsługiwać maszyn przez okres około godziny po wstrzyknięciu lub do momentu aż pacjent poczuje się lepiej.

Jak przechowywać lek Voxzogo?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8˚C; nie zamrażać. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Lek można przechowywać w temperaturze pokojowej (poniżej 30°C) przez okres maksymalnie 90 dni; po przechowywaniu w temperaturze pokojowej nie należy ponownie umieszczać leku w lodówce. Lek należy zużyć natychmiast po sporządzeniu roztworu. W każdym przypadku należy go podać w ciągu 3 godzin od sporządzenia. Nie należy stosować leku, jeżeli roztwór jest mętny lub zawiera jakiekolwiek cząstki stałe.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Voxzogo - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem