LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Wakix (Pitolisant)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Wakix (Rpz) tabletki powlekane 4,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Wakix (Rpz) tabletki powlekane 18 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Wakix

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bioprojet Pharma

Co zawiera Wakix?

Lek Wakix występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera pitolisant w postaci chlorowodorku, co odpowiada 4,45 mg lub 17,8 mg pitolisantu.

Jak działa Wakix?

Pitolisant wiąże się z receptorami na komórkach w mózgu, które zaangażowane są w stymulację czujności. Pomaga to w zwalczaniu dziennej senności i katapleksji oraz wspomaga stan czuwania.

Kiedy stosować Wakix?

Lek Wakix jest stosowany w leczeniu dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. roku życia chorujących na narkolepsję z katapleksją lub bez.

Jak stosować Wakix?

Dawkowanie leku Wakix i czas leczenia określa lekarz. Nie wolno samodzielnie zmieniać dawkowania leku; każda zmiana dawkowania musi zostać zalecona i kontrolowana przez lekarza. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku Wakix.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować raz na dobę, rano, podczas śniadania. Nie należy przyjmować leku po południu, ponieważ może to spowodować problemy ze snem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Wakix?

W przypadku pominięcia dawki leku Wakix, należy przyjąć następną dawkę o stałej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Wakix nie może być stosowany?

Leku Wakix nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pitolisant) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u pacjentów z poważnymi chorobami wątroby. Leku Wakix nie mogą przyjmować kobiety karmiące piersią.
Leku Wakix nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Wakix?

Przed przepisaniem leku Wakix lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia przedstawi dokładnie schemat dawkowania oraz poinformuje pacjenta jak będzie wyglądała kontrola efektów leczenia. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjent będzie miał jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli w okresie przyjmowania tego leku wystąpi depresja lub pojawią się myśli samobójcze, należy natychmiast powiadomić o tym lekarza. Może być konieczne wsparcie ze strony członków rodziny lub przyjaciół w rozpoznaniu objawów depresji lub innych zmian w zachowaniu pacjenta.

Jak stosować Wakix z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Lek Wakix może wpłynąć na sposób działania innych leków a inne leki mogą zmieniać działanie leku Wakix - w razie potrzeby lekarz dostosuje dawkowanie poszczególnych leków.

Czy można stosować Wakix w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości przyjmowania leku Wakix w okresie ciąży. Kobiety powinny stosować antykoncepcję w trakcie przyjmowania leku Wakix oraz przez co najmniej 21 dni po zakończeniu leczenia. Lek Wakix może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, dlatego lekarz przedstawi pacjentce alternatywne metody zapobiegania ciąży. Pacjentki przyjmujące lek Wakix powinny przerwać karmienie piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Wakix?

Podczas stosowania leku Wakix mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania.
Jeśli podczas leczenia pojawią się jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Wakix?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego szpitala.

Czy Wakix wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia samochodu lub obsługiwania maszyn. W razie wątpliwości należy porozmawiać z lekarzem.

Jak przechowywać Wakix?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Wakix - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem