LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Welbox (Bupropion)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Welbox (Rp) tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu 150 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
85,00
Cena
100% (zł):
85,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Welbox

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

+Pharma Arzneimittel GmbH

Co zawiera lek Welbox?

Lek Welbox występuje w postaci tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu i jest dostępny na receptę.
1 tabletka o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 150 mg chlorowodorku bupropionu.

Jak działa lek Welbox?

Bupropion działa przeciwdepresyjnie.

Kiedy stosować lek Welbox?

Lek Welbox jest stosowany w depresji u dorosłych.

Jak stosować lek Welbox?

Dawkę leku określa lekarz, ustala również czas trwania leczenia. Pełne działanie leku może ujawnić się dopiero po upływie kilku tygodni lub miesięcy. Nie należy przerywać leczenia ani zmniejszać dawki bez wcześniejszego uzgodnienia tego z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania

Lek może być przyjmowany z pokarmem lub bez pokarmu; dawkę leku należy przyjmować rano. Tabletki należy połykać w całości; tabletek nie należy żuć, rozkruszać ani dzielić.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Welbox?

W razie pominięcia dawki należy przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie należy przyjmować dwóch tabletek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Welbox nie może być stosowany?

Leku Welbox nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bupropion) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Lek Welbox nie może być stosowany w następujących grupach pacjentów: pacjentów chorujących na padaczkę lub u których w przeszłości występowały napady drgawkowe; pacjentów z występującymi aktualnie lub w przeszłości zaburzeniami jedzenia (np. bulimia lub anoreksja); pacjentów z guzem mózgu; pacjentów nadużywających alkoholu lub którzy właśnie odstawili alkohol albo zamierzają to uczynić; pacjentów z poważnymi chorobami wątroby; pacjentów, którzy ostatnio zaprzestali przyjmowania leków uspokajających lub mają zamiar to uczynić w trakcie przyjmowania leku Welbox; pacjentów przyjmujących aktualnie lub w ciągu ostatnich 14 dni leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.
Nie należy stosować leku Welbox u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Welbox?

Przed przepisaniem leku Welbox potrzebny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz będzie regularnie sprawdzał efekty leczenia i objawy choroby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala, jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpią myśli o samookaleczeniu lub samobójcze. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią napady drgawek, należy przerwać stosowanie leku (nie należy go więcej przyjmować i trzeba skontaktować się z lekarzem prowadzącym). Lekarz może zalecić rezygnację z picia alkoholu albo znaczne ograniczenie jego spożycia podczas przyjmowania leku Welbox. Jeżeli pacjent aktualnie pije duże ilości alkoholu, nie należy nagle zaprzestawać picia, ponieważ może to wywołać napad drgawkowy.

Jak stosować lek Welbox z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie należy przyjmować leku Welbox, jeżeli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki zawierające bupropion. Leku Welbox nie należy przyjmować jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (lekami stosowanymi w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona).

Czy można stosować lek Welbox w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Welbox u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Welbox?

W trakcie stosowania leku Welbox mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas leczenia pojawią się następujące objawy: napad drgawkowy; zaczerwienienie skóry lub wysypka, pokrzywka, nietypowe świsty lub trudności z oddychaniem, obrzęk powiek, ust lub języka, bóle mięśni lub stawów (są to objawy reakcji alergicznej).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Welbox?

W sytuacji przyjęcia większej liczby tabletek należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Welbox wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, jeśli lek Welbox powoduje zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie.

Jak przechowywać lek Welbox?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią i światłem. Po pierwszym otwarciu nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C i zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Welbox - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem