LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Xonvea (Doxylamine + Pyridoxine - vitamin B6)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Xonvea (Rp) tabletki dojelitowe 10 mg + 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
84,00
Cena
100% (zł):
84,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Xonvea

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Exeltis Poland Sp. z o.o.

Co zawiera lek Xonvea?

Lek Xonvea występuje w postaci tabletek dojelitowych i jest dostępny na receptę.
1 tabletka dojelitowa zawiera 10 mg wodorobursztynianu doksylaminy i 10 mg chlorowodorku pirydoksyny (witaminy B6). Lek zawiera czerwień Allura - może powodować reakcje alergiczne.

Jak działa lek Xonvea?

Lek Xonvea zawiera dwie substancje czynne: doksylaminę i chlorowodorek pirydoksyny (witaminę B6). Doksylamina jest lekiem przeciwhistaminowym. Doksylamina i witamina B6 wykazują działanie zmniejszające nudności i działanie przeciwwymiotne.

Kiedy stosować lek Xonvea?

Lek Xonvea jest stosowany u kobiet w ciąży w celu powstrzymania nudności i wymiotów. Jest on stosowany, jeśli zmiana diety lub inne metody leczenia bez użycia leków nie przyniosły rezultatu.

Jak stosować lek Xonvea?

Dawkowanie leku Xonvea, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku, ponieważ nagłe jego odstawienie może spowodować nawrót nudności i wymiotów - lekarz poinformuje pacjentkę, jak należy stopniowo odstawiać lek, aby uniknąć tych objawów.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować na czczo. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Tabletek nie należy kruszyć, żuć ani dzielić przed połknięciem.

Kiedy lek Xonvea nie może być stosowany?

Leku Xonvea nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (doksylaminę i chlorowodorek pirydoksyny), inne leki przeciwhistaminowe lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Xonvea nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Xonvea?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Xonvea lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli objawy utrzymują się, należy poradzić się lekarza. Kobiety, u których występują silne nudności i wymioty podczas ciąży (nazywane niepowściągliwymi wymiotami ciężarnych), powinny być leczone przez specjalistę. Lek Xonvea może zmieniać wyniki skórnych testów alergicznych - jeśli pacjentka ma planowane wykonanie takich testów powinna przerwać stosowanie leku Xonvea kilka dni przed ich wykonaniem. Podczas stosowania leku Xonvea nie należy spożywać alkoholu. W czasie upałów lek Xonvea może zwiększyć ryzyko odwodnienia i objawów udaru cieplnego. Lek Xonvea może zwiększać wrażliwość na światło, dlatego w trakcie leczenia nie zaleca się opalania.

Jak stosować lek Xonvea z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Xonvea w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Xonvea jest wskazany do stosowania u kobiet w ciąży. O zastosowaniu leku Xonvea u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Xonvea?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Xonvea, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Xonvea?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.
Mogą wystąpić następujące objawy: uczucie niepokoju, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, rozszerzenie źrenic, dezorientacja, szybkie bicie serca. W przypadku ciężkiego zatrucia mogą wystąpić drgawki, ból lub osłabienie mięśni, nagłe, poważne problemy z nerkami - objawy te mogą stanowić zagrożenie życia.

Czy Xonvea wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Xonvea może powodować senność i może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn podczas przyjmowania leku Xonvea do czasu, kiedy lekarz poinformuje, że można to zrobić.

Jak przechowywać lek Xonvea?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Xonvea - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem