LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Xospata (Gilteritinib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Xospata (Rpz) tabletki powlekane 40 mg 84 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Xospata

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Astellas Pharma Europe B.V.

Co zawiera lek Xospata?

Lek Xospata to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 40 mg gilterytynibu (w postaci fumaranu).

Jak działa lek Xospata?

Lek zawiera gilterytynib, który jest lekiem przeciwnowotworowym z grupy inhibitorów kinazy proteinowej.

Kiedy stosować lek Xospata?

Lek Xospata stosuje się w leczeniu dorosłych pacjentów z ostrą białaczką szpikową (nowotworem pewnych krwinek białych). Lek ten stosuje się, gdy ostra białaczka szpikowa wiąże się z pewną zmianą genu nazywanego FLT3 i podaje pacjentom, u których doszło do nawrotu choroby lub nie nastąpiła poprawa po wcześniejszym leczeniu.

Jak stosować lek Xospata?

Dawkowanie leku Xospata, sposób podawania i czas leczenia określa lekarz. Nie należy przerywać przyjmowania leku bez zalecenia lekarza.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku; należy go przyjmować raz na dobę o tej samej porze każdego dnia. Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Tabletek nie należy przełamywać ani rozkruszać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Xospata?

W przypadku pominięcia przyjęcia leku o zwykłej porze należy przyjąć zazwyczaj stosowaną dawkę tak szybko, jak to możliwe, tego samego dnia, a następnie przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze następnego dnia. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Xospata nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (gilterytynib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Xospata nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Xospata?

Terapia przeciwnowotworowa z zastosowaniem leku Xospata jest leczeniem specjalistycznym, który będzie nadzorował lekarz doświadczony w rozpoznawaniu i leczeniu chorób, w których ten lek może być zastosowany. lekarz dokładnie objaśni zasady prowadzenia takiej terapii. Przed rozpoczęciem i w trakcie leczenia lekarz będzie regularnie zlecał badania krwi oraz badania kontrolne czynności serca. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pojawia się jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem.

Jak stosować lek Xospata z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Xospata w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Xospata może być szkodliwy dla płodu i dlatego nie może być stosowany w czasie ciąży. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przynajmniej przez 6 miesięcy po zakończeniu leczenia (należy skonsultować się z lekarzem na temat odpowiednich metod antykoncepcji). Mężczyźni przyjmujący lek Xospata, których partnerki mogą zajść w ciążę, muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia i przynajmniej przez 4 miesiące po jego zakończeniu. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Xospata i przynajmniej przez 2 miesiące po zakończeniu leczenia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Xospata?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Xospata są opracowane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Xospata?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana ilości tabletek należy przerwać przyjmowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Xospata wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Po przyjęciu leku Xospata mogą wystąpić zawroty głowy - jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Xospata?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Xospata - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Xospata - powiązane artykuły

Poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Lista refundacyjna wrzesień 2022 – informacje ogólne Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w programach lekowych Lista refundacyjna wrzesień 2022 – zmiany w...

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem