LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zahron ASA (Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zahron ASA (Rp) kapsułki twarde 5 mg + 100 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zahron ASA (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 100 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,00
Cena
100% (zł):
29,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zahron ASA (Rp) kapsułki twarde 20 mg + 100 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,00
Cena
100% (zł):
25,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zahron ASA

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera lek Zahron ASA?

Lek Zahron ASA to dostępne na receptę kapsułki w trzech dawkach.

  • Zahron ASA 5 mg + 100 mg
    1 kapsułka twarda zawiera 5 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.
  • Zahron ASA 10 mg + 100 mg
    1 kapsułka twarda zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.
  • Zahron ASA 20 mg + 100 mg
    1 kapsułka twarda zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.
    Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera lecytynę sojową - nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na soję lub orzeszki ziemne.

Jak działa lek Zahron ASA?

Lek Zahron ASA zawiera dwie substancje czynne: rozuwastatynę i kwas acetylosalicylowy. Rozuwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami - zmniejsza stężenie cholesterolu. Kwas acetylosalicylowy zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi.

Kiedy stosować lek Zahron ASA?

Lek Zahron ASA jest stosowany w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia kolejnego zawału serca u pacjentów, którzy przebyli zawał serca lub u których występują napady bólu w klatce piersiowej (niestabilna dławica piersiowa).
Lek Zahron ASA jest wskazany u pacjentów przyjmujących już rozuwastatynę i kwas acetylosalicylowy w tych samych dawkach. Zamiast przyjmowania rozuwastatyny i kwasu acetylosalicylowego w postaci oddzielnych leków pacjent otrzyma 1 kapsułkę leku Zahron ASA zawierającą oba składniki w takiej samej dawce jak stosowane wcześniej.

Jak stosować lek Zahron ASA?

Lekarz ustali dawkę leku Zahron ASA odpowiednią dla pacjenta oraz czas trwania leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować podczas posiłków, o tej samej porze każdego dnia. Kapsułki należy połykać, popijając dużą ilością płynu. Kapsułek nie należy rozgniatać ani rozgryzać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Zahron ASA?

W razie pominięcia dawki leku należy tę dawkę całkowicie pominąć i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Zahron ASA nie może być stosowany?

Leku Zahron ASA nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (rozuwastatynę i kwas acetylosalicylowy), inne salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie mogą przyjmować osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na soję lub orzeszki ziemne. Nie wolno go stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, oraz u kobiet zdolnych do zajścia w ciążę niestosujących odpowiedniej antykoncepcji.
Lek Zahron ASA nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zahron ASA?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Zahron ASA lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz będzie regularnie kontrolował leczenie. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Należy przerwać stosowanie leku Zahron ASA i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe bóle mięśni, które trwają dłużej niż można się było spodziewać. Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Zahron ASA, jeśli u pacjenta jest planowany zabieg chirurgiczny (nawet ekstrakcja zęba), ponieważ kwas acetylosalicylowy zawarty w leku może zwiększać ryzyko krwawienia. Lek ten nie powinien być przyjmowany przez pacjentów, którzy regularnie spożywają duże ilości alkoholu. Należy zgłosić lekarzowi wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Zahron ASA z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zahron ASA w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Zahron ASA, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, należy natychmiast przerwać jego stosowanie i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym powinny unikać zajścia w ciążę w trakcie przyjmowania leku Zahron ASA, stosując odpowiednią antykoncepcję.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zahron ASA?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Zahron ASA, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać przyjmowanie leku Zahron ASA i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną w razie wystąpienia następujących objawów: nagły, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub problemy z oddychaniem; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka i gardła powodujący znaczne problemy z oddychaniem lub połykaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym silna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek lub inne reakcje alergiczne; czarne stolce lub wymioty z domieszką krwi (objaw silnego krwawienia z żołądka); nietypowe bóle lub inne dolegliwości mięśni utrzymujące się dłużej niż można oczekiwać; zapalenie wątroby (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu, świąd, ciemne zabarwienie moczu, jasne zabarwienie kału, utrata apetytu); zapalenie trzustki (z silnym bólem brzucha).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zahron ASA?

W razie przyjęcia dawki leku większej niż zalecona przez lekarza należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Zahron ASA wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli w trakcie stosowania leku Zahron ASA wystąpią takie działania niepożądane, jak zmęczenie, ból głowy lub zawroty głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn i należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Zahron ASA?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zahron ASA - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem