LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zahron Combi (Rosuvastatin + Amlodipine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zahron Combi (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,40
Cena
100% (zł):
17,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zahron Combi (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
17,40
Cena
100% (zł):
17,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zahron Combi (Rp) kapsułki twarde 20 mg + 5 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,60
Cena
100% (zł):
22,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zahron Combi (Rp) kapsułki twarde 20 mg + 10 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,60
Cena
100% (zł):
22,60
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zahron Combi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Zahron Combi?

Lek Zahron Combi występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Zahron Combi 10 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Zahron Combi 10 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu.
 • Zahron Combi 20 mg + 5 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).
 • Zahron Combi 20 mg + 10 mg
  1 tabletka powlekana zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu).

Jak działa Zahron Combi?

Lek Zahron Combi zawiera 2 substancje czynne: rozuwastatynę i amlodypinę. Rozuwastatyna należy do grupy leków zwanych statynami - zmniejsza stężenie cholesterolu. Amlodypina należy do grupy leków zwanych antagonistami wapnia - jest stosowana w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, czyli nadciśnienia tętniczego.

Kiedy stosować Zahron Combi?

Lek Zahron Combi jest przepisywany dorosłym pacjentom w leczeniu zwiększonego ciśnienia tętniczego krwi (nadciśnienia tętniczego) i jednocześnie wysokiego stężenia cholesterolu, kiedy zmiana diety i aktywność fizyczna okazały się niewystarczające do uzyskania obniżenia stężenia cholesterolu i (lub) profilaktyki zdarzeń sercowo-naczyniowych, jeśli występują inne czynniki, które zwiększają ryzyko zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu lub związanych z tym zaburzeń zdrowia.
Lek Zahron Combi jest wskazany u pacjentów, którzy stosują już rozuwastatynę i amlodypinę w tych samych dawkach jak w leku Zahron Combi. Pacjenci, którzy już przyjmują rozuwastatynę i amlodypinę w oddzielnych tabletkach, mogą zamiast nich przyjmować 1 tabletkę leku Zahron Combi, która zawiera obie substancje czynne w tych samych dawkach.
W czasie stosowania leku Zahron Combi należy kontynuować dietę obniżającą stężenie cholesterolu i ćwiczenia fizyczne.

Jak stosować Zahron Combi?

Dawkowanie leku Zahron Combi, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Nie należy przerywać stosowania leku Zahron Combi bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Zahron Combi można przyjmować przed posiłkiem lub po posiłku. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia, popijając wodą. Nie należy przyjmować leku Zahron Combi z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Zahron Combi?

W razie pominięcia dawki leku Zahron Combi należy tę dawkę całkowicie pominąć i przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Zahron Combi nie może być stosowany?

Leku Zahron Combi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (rozuwastatynę i amlodypinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem na inny lek z grupy antagonistów wapnia.
Lek Zahron Combi nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zahron Combi?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Zahron Combi lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Zahron Combi i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe bóle mięśni, które trwają dłużej niż można się było spodziewać.

Jak stosować Zahron Combi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować Zahron Combi z jedzeniem i piciem?

Osoby przyjmujące lek Zahron Combi nie powinny pić soku grejpfrutowego ani jeść grejpfrutów, ponieważ grejpfruty i sok grejpfrutowy mogą prowadzić do zwiększenia stężenia substancji czynnej - amlodypiny we krwi, co może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie krwi leku Zahron Combi.

Czy można stosować Zahron Combi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Zahron Combi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Zahron Combi, należy natychmiast przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym podczas przyjmowania leku Zahron Combi, powinny stosować skuteczne metody zapobiegania ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zahron Combi?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Zahron Combi, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku Zahron Combi i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia następujących objawów: nagły, świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub trudności w oddychaniu; obrzęk powiek, twarzy lub warg; obrzęk języka lub gardła powodujący znaczne trudności w oddychaniu i (lub) połykaniu; ciężkie reakcje skórne, w tym silna wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, silny świąd, powstawanie pęcherzy, łuszczenie się i obrzęk skóry, zapalenie śluzówki lub inne reakcje alergiczne; zawał mięśnia sercowego, nieprawidłowe bicie serca; zapalenie trzustki, które może powodować silny ból brzucha i pleców.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zahron Combi?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Zahron Combi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Zahron Combi może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. U niektórych pacjentów mogą wystąpić zawroty głowy podczas stosowania leku Zahron Combi. Jeśli lek będzie powodował nudności, zawroty głowy, zmęczenie lub bóle głowy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać Zahron Combi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zahron Combi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem