Dodaj do mojego indeksu leków »

Zatogrip forte 12+ (Sambucus nigra +Pelargonium sidoides+Verbascum sp.+Colecalciferol - vitamin D3+Zinc) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zatogrip forte 12+ (ŚSPŻ) tabletki powlekane 15 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18, 50 Cena 100% (zł): 18, 50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zatogrip forte 12+

Informacja dla pacjenta

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
1 tabletka powlekana zawiera: 150 mg ekstraktu z korzenia imbiru, 60 mg ekstraktu z ziela werbeny pospolitej, 60 mg ekstraktu z kwiatu dziewanny, 50 mg ekstraktu z korzenia pelargonii afrykańskiej, 50 mg ekstraktu z pierwiosnka lekarskiego, 50 mg ekstraktu z kwiatu czarnego bzu, 10 mg cynku i 15 mcg (600 j.m.) witaminy D.

ZASTOSOWANIE
Zatogrip forte 12+ jest preparatem do postępowania dietetycznego w stanach: grypy i przeziębienia, nieżytu nosa i zatok.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie zaleca się stosowania produktu kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 tabletka dziennie w godzinach porannych. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do spożycia.
Sposób podawania
Tabletkę należy połknąć, popijając odpowiednią ilością wody. 

UWAGI
Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk