LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zessly (Infliximab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zessly (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 100 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zessly

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Sandoz GmbH

Co zawiera lek Zessly?

Lek Zessly jest dostępny w postaci proszku do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji i jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 100 mg infliksymabu. Po rozpuszczeniu 1 ml zawiera 10 mg infliksymabu.

Jak działa lek Zessly?

Infliksymab należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi. Infliksymab przyłącza się do substancji o nazwie czynnik martwicy nowotworu alfa (TNF-alfa), która uczestniczy w powstawaniu stanu zapalnego. Blokując aktywność TNF-alfa, infliksymab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i innych objawów chorób.

Kiedy stosować lek Zessly?

Lek Zessly jest stosowany u osób dorosłych w następujących chorobach zapalnych:
- reumatoidalnym zapaleniu stawów (w skojarzeniu z innym lekiem o nazwie metotreksat);
- łuszczycowym zapaleniu stawów;
- zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa;
- łuszczycy;
- chorobie Leśniowskiego-Crohna;
- wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.
Lek Zessly jest również stosowany u dzieci w wieku 6 lat i starszych w:
- chorobie Leśniowskiego-Crohna;
- wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego.

Jak stosować lek Zessly?

Dawka leku Zessly oraz częstotliwość jej podawania zależy od leczonego schorzenia, masy ciała pacjenta i odpowiedzi na leczenie. Czas leczenia określa lekarz. W celu zmniejszenia ryzyka reakcji związanych z wlewem pacjent może otrzymać inne leki przed zastosowaniem leku Zessly lub może zostać zmniejszona szybkość podawania wlewu.

Sposób podawania

Lek Zessly podawany jest we wlewie dożylnym trwającym 1 albo 2 godziny przez lekarza lub pielęgniarkę. Po każdym wlewie pacjent będzie obserwowany przez 1 do 2 godzin pod kątem reakcji związanej z wlewem.

Kiedy lek Zessly nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (infliksymab), na białka mysie lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku Zessly u osób z gruźlicą, innymi poważnymi zakażeniami albo z umiarkowaną lub ciężką postacią niewydolności serca.
Lek Zessly nie jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 6 lat w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zessly?

Leczenie nadzoruje lekarz z doświadczeniem w diagnozowaniu i leczeniu chorób, w leczeniu których stosuje się lek Zessly. Przed zaordynowaniem leku konieczne jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu, który będzie obejmował analizę przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz zadecyduje o zastosowaniu leku i określi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Pacjent otrzyma specjalną kartę informacyjną zawierającą najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Zessly. Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i odpowiedź na leczenie. Należy poinformować lekarza prowadzącego, jeśli pacjent był ostatnio szczepiony lub ma być szczepiony oraz jeśli planowana jest u niego operacja lub zabieg stomatologiczny. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Zessly z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zessly w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny omówić z lekarzem ryzyko stosowania leku Zessly w tym okresie. Należy unikać zajścia w ciążę podczas leczenia lekiem Zessly i przez 6 miesięcy po ostatnim leczeniu tym lekiem. Należy przedyskutować z lekarzem stosowanie w tym czasie odpowiednich środków antykoncepcyjnych.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zessly?

W ulotce dołączonej do opakowania są szczegółowo opisane działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Zessly. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: zakażenia wirusowe (takie jak grypa lub opryszczka), ból głowy, zakażenia górnych dróg oddechowych, zapalenie zatok, nudności, ból brzucha, reakcje związane z wlewem i ból. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Zessly wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Zessly może powodować zmęczenie, zawroty głowy lub złe samopoczucie - nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn jeśli wystąpią takie objawy.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zessly - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem