LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zilibra (Lacosamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zilibra (Rp) tabletki powlekane 150 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
120,78
Cena
100% (zł):
120,78
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zilibra (Rp) tabletki powlekane 200 mg 56 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
158,21
Cena
100% (zł):
158,21
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zilibra

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Co zawiera lek Zilibra?

Lek Zilibra występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 150 mg lub 200 mg lakozamidu.

Jak działa lek Zilibra?

Lakozamid jest lekiem przeciwpadaczkowym, który zmniejsza częstość napadów padaczkowych lub drgawek.

Kiedy stosować lek Zilibra?

Lek Zilibra jest stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku od 4 lat w leczeniu typu padaczki z napadami częściowymi i częściowymi wtórnie uogólnionymi. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.

Jak stosować lek Zilibra?

Dawkowanie dla pacjenta określa lekarz, ustala również czas trwania leczenia. Dawka leku Zilibra jest uzależniona od masy ciała i wieku pacjenta, a także od tego, czy jest on stosowany w samodzielnie, czy w połączeniu z innymi lekami przeciwpadaczkowymi. Leczenie można przerwać po decyzji lekarza, który przekaże jak będzie wyglądało stopniowe zmniejszanie dawki leku.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować dwa razy na dobę (raz rano i raz wieczorem), mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Zilibra?

W razie opóźnienia przyjęcia leku o mniej niż 6 godzin należy jak najszybciej przyjąć pominiętą dawkę. W razie opóźnienia przyjęcia leku o więcej niż 6 godzin nie należy przyjmować pominiętej dawki i przyjąć następną dawkę leku o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Zilibra nie może być stosowany?

Leku Zilibra nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (lakozamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie może być stosowany, jeśli u pacjenta występuje pewien rodzaj zaburzeń pracy serca zwany blokiem przedsionkowo-komorowym drugiego lub trzeciego stopnia.
Lek Zilibra nie jest zalecany u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zilibra?

Przed przepisaniem leku Zilibra potrzebny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz będzie regularnie sprawdzał efekty leczenia i objawy choroby. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza i ściśle przestrzegać jego zaleceń. Inny schemat dawkowania leku może być wymagany u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Należy zgłaszać lekarzowi przypadki nowego rodzaju napadów albo zaostrzeń istniejących napadów padaczkowych. Jeśli pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub samobójstwie, powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy jak najszybciej powiadomić lekarza, jeśli w trakcie leczenia u pacjenta pojawią się objawy nieprawidłowej pracy serca (takie jak zwolnione, przyspieszone lub nieregularne tętno, kołatanie serca, skrócony oddech, omdlenia). Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. Nie wolno pić alkoholu podczas stosowania leku Zilibra.

Jak stosować lek Zilibra z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zilibra w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości kontynuowania leczenia lekiem Zilibra, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę lub planuje ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem, ponieważ może to spowodować zwiększenie częstości napadów u matki oraz może również zaszkodzić dziecku. Kobiety w wieku rozrodczym powinny omówić z lekarzem temat stosowania antykoncepcji w trakcie przyjmowania leku Zilibra. Nie zaleca się przyjmowania leku Zilibra w czasie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zilibra?

Podczas terapii lekiem Zilibra mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zilibra?

W sytuacji przyjęcia większej ilości tabletek należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Czy lek Zilibra wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie należy prowadzić samochodu, jeździć rowerem, używać narzędzi ani obsługiwać maszyn do momentu upewnienia się jak lek wpływa na pacjenta, ponieważ lek Zilibra może powodować zawroty głowy lub niewyraźne widzenie.

Jak przechowywać lek Zilibra?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zilibra - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem