LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zineryt (Erythromycin + Zinc)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zineryt (Rp) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do stosowania na skórę 40 mg + 12 mg/ml 1 but. + 1 but. 30 ml rozp. + 1 aplikator
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
52,50
Cena
100% (zł):
52,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zineryt

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Cheplapharm Arzneimittel GmbH

Co zawiera Zineryt?

Lek Zineryt występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się roztwór do stosowania na skórę. Lek jest dostępny na receptę.
1 ml gotowego roztworu zawiera 40 mg erytromycyny i 12 mg octanu cynku w postaci kompleksu erytromycyny z octanem cynku dwuwodnym mikronizowanym.

Jak działa Zineryt?

Lek Zineryt zawiera erytromycynę w postaci kompleksu z octanem cynku. Erytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym, który hamuje rozwój bakterii powodujących zakażenia, w tym bakterii występujących podczas trądziku. Cynk nasila działanie erytromycyny w miejscowym leczeniu trądziku.

Kiedy stosować Zineryt?

Lek Zineryt jest wskazany w miejscowym leczeniu umiarkowanych do ciężkich postaci trądziku, w przypadku, gdy miejscowe leczenie bez zastosowania antybiotyków było niewystarczające lub nie było tolerowane.

Jak stosować Zineryt?

Dawkowanie leku Zineryt i długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek należy stosować wyłącznie na skórę. Aby otrzymać roztwór gotowy do stosowania, należy wykonać czynności opisane w instrukcji zawartej w ulotce leku. Roztwór należy nakładać na skórę całej twarzy lub inne zmienione miejsca (nie tylko samą zmianę chorobową), aż do całkowitego pokrycia leczonego obszaru, każdorazowo zużywając około 0,5 ml roztworu.

Kiedy Zineryt nie może być stosowany?

Leku Zineryt nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (erytromycynę i octan cynku), inne antybiotyki makrolidowe lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zineryt?

Przed przepisaniem leku Zineryt lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy zwrócić się do lekarza. Należy unikać kontaktu leku z oczami lub śluzówką nosa i jamy ustnej. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Zineryt z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować Zineryt w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Zineryt u kobiet w ciąży lub karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zineryt?

Działania niepożądane leku Zineryt są opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeżeli podczas leczenia pojawi się ciężka reakcja skórna (czerwona, łuszcząca się wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami), należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zineryt?

W razie zastosowania większej niż zalecana ilości leku należy poinformować o tym lekarza.

Jak przechowywać Zineryt?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Po sporządzeniu roztwór można stosować przez 5 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zineryt - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem