LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zirabev (Bevacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zirabev (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 4 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zirabev (Rpz) koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 25 mg/ml 1 fiolka 16 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zirabev

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Zirabev?

Lek Zirabev jest koncentratem do sporządzania roztworu do infuzji i jest dostępny na receptę.
1 ml koncentratu zawiera 25 mg bewacyzumabu. 1 fiolka (4 ml) zawiera 100 mg bewacyzumabu. 1 fiolka (16 ml) zawiera 400 mg bewacyzumabu.

Jak działa lek Zirabev?

Bewacyzumab jest lekiem przeciwnowotworowym, który należy do grupy leków nazywanych przeciwciałami monoklonalnymi.

Kiedy stosować lek Zirabev?

Lek Zirabev jest stosowany w leczeniu następujących rodzajów nowotworów u osób dorosłych:
- rak okrężnicy lub odbytnicy z przerzutami (lek jest stosowany w skojarzeniu z chemioterapią zawierającą fluoropirymidynę);
- rak piersi z przerzutami (lek jest stosowany w skojarzeniu z paklitakselem lub kapecytabiną);
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca (lek jest stosowany w skojarzeniu z chemioterapią obejmującą stosowanie platyny);
- zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca, jeśli komórki nowotworu wykazują określone mutacje w genie białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu - EGFR (lek jest stosowany w skojarzeniu z erlotynibem);
- zaawansowany rak nerki (lek jest stosowany w skojarzeniu z interferonem alfa-2a);
- zaawansowany rak jajnika, rak jajowodu lub pierwotny rak otrzewnej (lek jest stosowany w skojarzeniu z karboplatyną i paklitakselem). U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby co najmniej po 6 miesiącach od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Zirabev będzie podawany jednocześnie z karboplatyną i gemcytabiną lub z karboplatyną i paklitakselem. U dorosłych chorych na zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej, u których doszło do nawrotu choroby przed upływem 6 miesięcy od czasu, kiedy po raz ostatni otrzymali chemioterapię zawierającą pochodną platyny, lek Zirabev będzie podawany w skojarzeniu z paklitakselem lub topotekanem, lub pegylowaną liposomalną doksorubicyną;
- przetrwały, nawrotowy lub przerzutowy rak szyjki macicy (lek jest stosowany w skojarzeniu z paklitakselem i cisplatyną lub alternatywnie z paklitakselem i topotekanem u chorych które nie mogą być leczone związkami platyny).

Jak stosować lek Zirabev?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Zirabev w zależności od masy ciała i rodzaju nowotworu, jaki będzie leczony. Czas leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek Zirabev podawany jest we wlewie dożylnym (kroplówce) przez lekarza lub pielęgniarkę. Pierwszy wlew leku będzie trwać 90 minut. Jeśli pierwszy wlew był dobrze tolerowany, drugi wlew może być podany w ciągu 60 minut, a kolejne wlewy można podawać w ciągu 30 minut.

Kiedy lek Zirabev nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (bewacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku, jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na produkty wytwarzane z komórek jajnika chomika chińskiego lub inne rekombinowane ludzkie lub humanizowane przeciwciała. Leku nie wolno stosować u kobiet w ciąży.
Lek Zirabev nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zirabev?

Leczenie rozpocznie lekarz z doświadczeniem w stosowaniu terapii przeciwnowotworowych, który omówi z pacjentem zasady prowadzenia terapii z zastosowaniem leku Zirabev. Podczas leczenia lekarz będzie regularnie kontrolował odpowiedź pacjenta na leczenie oraz będzie wykonywał badania krwi w celu kontrolowania działań niepożądanych leku. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leczenia należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Zirabev z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zirabev w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Zirabev w czasie ciąży; lek może spowodować uszkodzenie płodu. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną antykoncepcję podczas leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po otrzymaniu ostatniej dawki leku (należy omówić z lekarzem skuteczne metody antykoncepcji). Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania tego leku, musi jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi. Nie wolno karmić piersią podczas leczenia i co najmniej przez 6 miesięcy po otrzymaniu ostatniej dawki leku Zirabev.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zirabev?

W ulotce dołączonej do opakowania są szczegółowo opisane działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Zirabev. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi leku są: wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie lub osłabienie, biegunka i ból brzucha. Najpoważniejszymi działaniami niepożądanymi są: perforacja przewodu pokarmowego, krwawienie i tętnicza choroba zakrzepowo-zatorowa. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Zirabev wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Zirabev może powodować senność i omdlenia - nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu ustąpienia tych objawów.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zirabev - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem