LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Zolpidem Genoptim (Zolpidem)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Zolpidem Genoptim (Rp) tabletki powlekane 10 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
14,00
Cena
100% (zł):
14,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Zolpidem Genoptim (Rp) tabletki powlekane 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,40
Cena
100% (zł):
20,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Zolpidem Genoptim

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Synoptis Pharma Sp. z o.o.

Co zawiera lek Zolpidem Genoptim?

Lek Zolpidem Genoptim to tabletki, które są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg zolpidemu (w postaci winianu). Tabletkę można podzielić na połowy. Lek zawiera laktozę - pacjent ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinien skontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Jak działa lek Zolpidem Genoptim?

Zolpidem jest lekiem działającym podobnie do benzodiazepin, wykazuje działanie nasenne i uspokajające.

Kiedy stosować lek Zolpidem Genoptim?

Lek Zolpidem Genoptim jest wskazany do krótkotrwałego leczenia bezsenności u osób dorosłych, w sytuacji gdy bezsenność jest wyniszczająca lub powoduje silny stres u pacjentów.

Jak stosować lek Zolpidem Genoptim?

Lekarz określa dawkę leku Zolpidem Genoptim oraz czas terapii. Czas trwania leczenia powinien być możliwie najkrótszy. Leczenie może być przerwane tylko po decyzji lekarza, który ustali sposób stopniowego zmniejszania dawki leku.

Sposób podawania

Należy przyjąć pojedynczą dawkę leku bezpośrednio przed snem. Nie należy przyjmować kolejnej dawki leku tej samej nocy. Nie należy stosować więcej niż 1 tabletkę na 24 godziny. Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając płynem.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Zolpidem Genoptim?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Zolpidem Genoptim nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (zolpidem) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Zolpidem Genoptim nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Zolpidem Genoptim?

Przed wprowadzeniem leczenia lekiem Zolpidem Genoptim potrzebna jest ocena przyczyny bezsenności oraz weryfikacja przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz przeanalizuje także wszystkie leki stosowane jednocześnie przez pacjenta. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz przekaże zalecenia o ograniczonym czasie terapii, o konieczności stopniowego zmniejszania dawki podczas odstawiania leku oraz o możliwości wystąpienia reakcji z odstawienia. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leku i nie przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Jeśli po upływie 7-14 dni leczenia bezsenność utrzymuje się, należy zwrócić się do lekarza, ponieważ może to wskazywać na obecność innej choroby. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 4 tygodni (w wyjątkowych przypadkach lekarz może wydłużyć okres leczenia). Wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku należy omówić z lekarzem. Lek należy stosować szczególnie ostrożnie u pacjentów w podeszłym wieku. Lek Zolpidem Genoptim może powodować uzależnienie fizyczne i psychiczne, a ryzyko wystąpienia uzależnienia zwiększa się razem z dawką i czasem trwania leczenia; uzależnienie jest większe u pacjentów z uzależnieniem od alkoholu, leków lub narkotyków. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent był w przeszłości uzależniony od alkoholu, leków lub narkotyków, a w trakcie leczenia jak najszybciej zgłosić lekarzowi pierwsze oznaki uzależnienia lub nadużywania leku. Jeśli wystąpi niepokój ruchowy, pobudzenie, drażliwość, agresywność, urojenia, napady złości, koszmary senne, omamy, psychozy, niewłaściwe zachowanie lub inne zaburzenia zachowania należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem. Należy natychmiast przerwać leczenie i porozumieć się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe zachowania pacjenta w czasie snu, w tym chodzenie we śnie. W czasie stosowania leku Zolpidem Genoptim nie wolno spożywać alkoholu.

Jak stosować lek Zolpidem Genoptim z innymi lekami?

Lek Zolpidem Genoptim może wpływać na działanie innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, dlatego tak ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Zolpidem Genoptim w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz poinformuje kobiety w ciąży lub karmiące piersią, czy lek Zolpidem Genoptim może być stosowany w tym okresie.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Zolpidem Genoptim?

Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku Zolpidem Genoptim są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Zolpidem Genoptim?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego przyjęcia leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym szpitala.

Czy lek Zolpidem Genoptim wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Zolpidem Genoptim może zaburzać sprawność psychofizyczną, następnego dnia po przyjęciu. Pacjent powinien zachować przynajmniej 8 godzin przerwy między przyjęciem zolpidemu a prowadzeniem pojazdu, obsługiwaniem maszyn oraz pracą na wysokościach. Nie należy spożywać alkoholu ani substancji psychoaktywnych podczas przyjmowania leku Zolpidem Genoptim.

Jak przechowywać lek Zolpidem Genoptim?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Zolpidem Genoptim - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem