LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Diabetofort

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Diabetofort (OTC) płyn doustny 1 but. 100 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
24,70
Cena
100% (zł):
24,70
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Diabetofort

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Leki Natury"

Diabetofort - skład

100 g płynu zawiera: 30 g wyciągu płynnego z owocni fasoli, 20 g wyciągu płynnego z liści brzozy, 20 g wyciągu płynnego z kłącza perzu, 20 g wyciągu płynnego z liści jeżyny fałdowanej, 10 g wyciągu płynnego z owocu róży. Zawartość etanolu: 60-70% (v/v). Pojedyncza dawka preparatu (5 ml) zawiera do 2,76 g etanolu.

Diabetofort - wskazania

W zaburzeniach w oddawaniu moczu. W porozumieniu z lekarzem preparat może być stosowany przez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy jako wspomagający środek moczopędny, zmniejszający tendencję do poposiłkowej hiperglikemii.

Diabetofort - dawkowanie

  • Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
    5 ml płynu do 4 razy na dobę. W przypadku nieustąpienia lub nasilenia objawów po 5 dniach stosowania leku, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
  • Dzieci
    Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.
Sposób podawania

Preparat należy przyjmować po posiłku. Odpowiednią dawkę należy rozcieńczyć małą ilością wody lub soku owocowego. W czasie stosowania preparatu zaleca się przyjmowanie większej ilości płynów.

Diabetofort - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Diabetofort - ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się przyjmowania preparatu w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Diabetofort - działania niepożądane

Mogą wystąpić dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka) lub reakcje alergiczne na przetwory z brzozy (świąd, wysypka, pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa).

Diabetofort - uwagi

Nie zaleca się stosowania preparatu w przypadku obrzęków wywołanych niewydolnością serca lub nerek. Preparat zawiera tanoidy hydrolizujące, długotrwałe stosowanie może prowadzić do zaburzeń czynności wątroby - preparat należy stosować krótkotrwale. Ze względu na zawartość alkoholu preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu, a także osób z niewydolnością wątroby, padaczką, alkoholizmem, uszkodzeniami mózgu i chorobami psychicznymi.
Przy stosowaniu zgodnie z zaleconym dawkowaniem preparat nie wywiera istotnego wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. Pomimo to najlepiej nie przyjmować preparatu bezpośrednio przed podejmowaniem takich czynności. Przy przyjęciu dawki preparatu przekraczającej dawkę zalecaną, może nastąpić osłabienie zdolności psychofizycznych, na skutek przyjęcia zwiększonej ilości alkoholu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem