LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Melisana Klosterfrau Original

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Melisana Klosterfrau Original (OTC) płyn doustny i na skórę 1 but. 235 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
37,00
Cena
100% (zł):
37,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Melisana Klosterfrau Original

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

M.C.M. Klosterfrau Healthcare Sp. z o.o.

Melisana Klosterfrau Original - skład

100 ml preparatu zawiera 65 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8 % (V/V) etanolu: 536 mg liści melisy, 714 mg kłącza omanu, 714 mg korzenia arcydzięgla, 714 mg kłącza imbiru, 285 mg kwiatów goździków, 285 mg kłącza galangi, 71 mg owoców pieprzu czarnego, 714 mg korzenia goryczki, 71 mg nasion muszkatołowca, 714 mg owocni pomarańczy, 321 mg kory cynamonowca, 36 mg kwiatów cynamonowca, 10 mg nasion kardamonu.

Melisana Klosterfrau Original - wskazania

Doustnie: stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, w celu ułatwiania zasypiania, w zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha), wspomagająco jako lek zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.
Miejscowo na skórę: w mniej nasilonych nerwobólach i powysiłkowych bólach mięśni.

Melisana Klosterfrau Original - dawkowanie

 • Dorośli
  Stosowanie doustne
  Jednorazowo 5-10 ml (1-2 łyżeczki do herbaty) raz do trzech razy dziennie, do najwyżej 25 ml (5 łyżeczek do herbaty) na dobę. Preparat należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba. Nie należy stosować na czczo. Podczas długotrwałego stosowania należy unikać dodatkowego spożywania alkoholu.
  Stosowanie miejscowe na skórę
  Preparat należy stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej podwójną ilością wody na bolące miejsca. Należy stosować wyłącznie na zdrową skórę. Jeżeli po 5-7 dniach nie nastąpi poprawa, należy rozważyć zmianę terapii.
 • Dzieci i młodzież
  Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na zawartość alkoholu oraz niewystarczające doświadczenie dotyczące stosowania w tych grupach wiekowych.

Melisana Klosterfrau Original - przeciwwskazania

Stosowanie doustne
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Owrzodzenie żołądka i dwunastnicy.
Stosowanie miejscowo na skórę
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, np. cynamon (aldehyd cynamonowy), balsam peruwiański (uczulenie krzyżowe). Przeciwwskazane jest stosowanie na uszkodzoną skórę (np. po oparzeniach) i w ranach otwartych, lub jeśli u pacjenta występują choroby skóry, takie jak egzema.

Melisana Klosterfrau Original - ciąża i karmienie piersią

Ze względu na zawartość alkoholu, nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Melisana Klosterfrau Original - działania niepożądane

Podczas stosowania doustnego preparatu często mogą występować dolegliwości żołądkowe (takie jak: nudności i zgaga) oraz zmęczenie. Niezbyt często: zawroty głowy. Rzadko donoszono o uczuciu ciepła. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości ze strony skóry (świąd) oraz drętwienie rąk i stóp. Podczas dłuższej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV możliwe są reakcje ze strony skóry. Wyciąg z cynamonu (aldehyd cynamonowy) może wywoływać podrażnienie skóry.
Podczas częstego stosowania miejscowego należy się liczyć z nadmiernym wysuszeniem skóry.

Melisana Klosterfrau Original - środki ostrożności

Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło - w czasie stosowania preparatu należy zrezygnować z dłuższych kąpieli słonecznych oraz intensywnego naświetlania promieniowaniem UV, szczególnie ekspozycji leczonych obszarów skóry. W przypadku stosowania doustnego nie należy stosować preparatu na czczo ze względu na dużą zawartość alkoholu.

Melisana Klosterfrau Original - prowadzenie pojazdów

Preparat wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ upośledzający zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Po przyjęciu dawki jednorazowej osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez godzinę przed prowadzeniem pojazdów albo nie przyjmować preparatu przed planowanym kierowaniem pojazdem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Melisana Klosterfrau Original - powiązane artykuły

Ziołowe preparaty stosowane w łagodzeniu niepokoju i stresu można stosować doraźnie w łagodnym nasileniu stresu.

Więcej »

Leki bez recepty stosowane w bezsenności to preparaty ziołowe oraz preparaty zawierające melatoninę. Można stosować w łagodnych zurzeniach snu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem