LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Melisana Klosterfrau

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Melisana Klosterfrau (OTC) płyn doustny i na skórę 1 but. 95 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
15,80
Cena
100% (zł):
15,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Melisana Klosterfrau (OTC) płyn doustny i na skórę 1 but. 155 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
20,80
Cena
100% (zł):
20,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Melisana Klosterfrau (OTC) płyn doustny i na skórę 1 but. 235 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
36,90
Cena
100% (zł):
36,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Melisana Klosterfrau

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

M.C.M. Klosterfrau Healthcare Sp. z o.o.

Melisana Klosterfrau - skład

100 ml preparatu zawiera olejki eteryczne wydestylowane z alkoholem z 4,04 g mieszanki: liści melisy - 10,48%, kłączy omanu - 13,96%, korzenia arcydzięgla - 13,96%, kłączy imbiru - 13,96%, kwiatów goździków - 5,57%, kłączy galangi - 5,57%, owoców pieprzu czarnego - 1,39%, korzenia goryczki - 13,96%, owocni pomarańczy - 13,96%, kory cynamonowca - 6,28%, kwiatów cynamonowca - 0,7%, owoców kardamonu - 0,2%. 100 ml zawiera 62 mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (v/v) etanolu.

Melisana Klosterfrau - wskazania

Stosowanie doustne: stany złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha). Preparat może być również stosowany wspomagająco jako zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie.
Stosowanie miejscowe na skórę: mniej nasilone nerwobóle i powysiłkowe bóle mięśni.

Melisana Klosterfrau - dawkowanie

 • Dorośli
  Stosowanie doustne
  Zalecane dawkowanie wynosi raz do trzech razy na dobę 5-10 ml do najwyżej 25 ml na dobę. Preparat należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba.
  Stosowanie miejscowe na skórę
  Wcierać w skórę na bolące miejsca niewielką ilość preparatu (kilka ml). Stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej, co najwyżej podwójną ilością wody. Stosować wyłącznie na zdrową skórę. Nie zaleca się sporządzania okładów.
 • Dzieci i młodzież
  Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży z uwagi na zawartość alkoholu.

Melisana Klosterfrau - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować przy owrzodzeniach błony śluzowej żołądka i jelit. Preparat zawiera 66,8% obj. etanolu i nie powinien być stosowany u pacjentów z chorobami wątroby, z chorobą alkoholową, po urazach mózgu, z padaczką, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci. Podczas stosowania miejscowego nie stosować na uszkodzoną skórę.

Melisana Klosterfrau - ciąża i karmienie piersią

Ze względu na zawartość alkoholu, nie należy stosować preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Melisana Klosterfrau - działania niepożądane

Podczas stosowania doustnego preparatu często mogą występować dolegliwości żołądkowe (takie jak: nudności i zgaga) oraz zmęczenie. Niezbyt często: zawroty głowy. Rzadko donoszono o uczuciu ciepła. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości ze strony skóry (świąd) oraz drętwienie rąk i stóp. Podczas dłuższej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV możliwe są reakcje ze strony skóry. Cynamon (aldehyd cynamonowy) może wywoływać podrażnienie skóry.
Podczas częstego stosowania miejscowego należy się liczyć z nadmiernym wysuszeniem skóry.

Melisana Klosterfrau - środki ostrożności

Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło - w czasie leczenia preparatem należy zrezygnować z dłuższych kąpieli słonecznych oraz intensywnego naświetlania promieniowaniem UV, szczególnie ekspozycji leczonych obszarów skóry. W przypadku stosowania doustnego nie należy stosować preparatu na czczo ze względu na dużą zawartość alkoholu.

Melisana Klosterfrau - prowadzenie pojazdów

Ze względu na zawartość alkoholu preparat może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn. Po przyjęciu dawki jednorazowej preparatu osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez godzinę przed prowadzeniem pojazdu albo nie przyjmować preparatu przed planowanym kierowaniem pojazdem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Melisana Klosterfrau - powiązane artykuły

Ziołowe preparaty stosowane w łagodzeniu niepokoju i stresu można stosować doraźnie w łagodnym nasileniu stresu.

Więcej »

Leki bez recepty stosowane w bezsenności to preparaty ziołowe oraz preparaty zawierające melatoninę. Można stosować w łagodnych zurzeniach snu.

Więcej »
banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem