Dodaj do mojego indeksu leków »

Parasidose preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Parasidose (WM) płyn na skórę 1 zestaw 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 34.70 Cena 100% (zł): 34.70 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Parasidose

Informacja dla pacjenta

Laboratoires Gilbert

SKŁAD
Biococidine. Nie zawiera parabenów i fenoksyetanolu. Aplikator ułatwia dokładne i równomierne rozprowadzenie preparatu na całej głowie, a dołączony do opakowania gęsty grzebień ułatwia wyczesywanie pasożytów.

ZASTOSOWANIE
Wyrób medyczny przeznaczony do zwalczania wszawicy głowy. Może być stosowany u dorosłych (w tym u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią), dzieci od 3. miesiąca życia oraz astmatyków.

SPOSÓB UŻYCIA
Nakładać produkt na suche włosy jak najbliżej skóry. Rozprowadzać równomiernie produkt na skórze włosów na całej jej powierzchni. Włożyć czepek ochronny Parasidose na głowę. Odczekać 15 minut. Zdjąć czepek ochronny, wyrzucić go, a następnie przeczesywać dokładnie włosy począwszy od ich podstawy, za pomocą cienkiego grzebienia w celu wyczesania martwych pasożytów. Po każdym przejściu grzebieniem, należy go wytrzeć chusteczką i wymyć w celu usunięcia martwych wszy i gnid. Umyć włosy raz stosowanym zazwyczaj szamponem, a następnie wypłukać je obficie, uważając aby nie doszło do kontaktu wody z oczami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Produkt należy stosować wyłącznie zewnętrznie, na nieuszkodzoną skórę. Unikać kontaktu z oczami i śluzówkami. W przypadku kontaktu z produktem, spłukać miejsce obficie czystą wodą. Nie połykać. Istnieje możliwość wystąpienia alergii lub nadwrażliwości na dowolny składnik produktu.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk