LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Adalift (Tadalafil)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Adalift (Rp) tabletki powlekane 5 mg 28 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 96,00 Cena 100% (zł): 96,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adalift (Rp) tabletki powlekane 20 mg 2 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 40,40 Cena 100% (zł): 40,40 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Adalift (Rp) tabletki powlekane 20 mg 4 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 68,80 Cena 100% (zł): 68,80 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Adalift: tabletki powlekane (20 mg) 4 szt.

Adamed Pharma S.A.
Opis produktu stanowi wyciąg z ChPL i jest z nią zgodny w zakresie informacji w nim zawartych.

Lek stosowany w zaburzeniach erekcji - inhibitor fosfodiesterazy typu 5.

SKŁAD
1 tabletka powlekana zawiera 20 mg tadalafilu. 1 tabletka zawiera 307,6 mg laktozy (w postaci jednowodnej).

WSKAZANIA
Leczenie zaburzeń erekcji u dorosłych mężczyzn; aby tadalafil działał skutecznie, konieczna jest stymulacja seksualna.

DAWKOWANIE
Dorośli mężczyźni

W dalszej części serwisu znajdują się informacje fachowe przeznaczone dla profesjonalistów. 

Potwierdzam, że jestem lekarzem, farmaceutą lub osobą profesjonalnie związaną z ochroną zdrowia lub z obrotem produktami leczniczymi.

Korzystanie z serwisu jest bezpłatne


Nowy użytkownik     Posiadam kontoZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem:

Departament Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181C
02-222 Warszawa
Tel.: +48 22 49 21 301
Faks: +48 22 49 21 309
e-mail: ndl@urpl.gov.pl

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać ze strony:
http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

Adalift

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Adamed Pharma S.A.

Co zawiera Adalift?

Lek Adalift występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 5 mg lub 20 mg tadalafilu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Adalift?

Tadalafil działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Tadalafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego. Ponadto tadalafil poprawia przepływ krwi i powoduje rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego i pęcherza, co może łagodzić objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Kiedy stosować Adalift?

Lek Adalift w dawce 5 mg i 20 mg jest stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji (stan, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego).
Lek Adalift w dawce 5 mg jest także stosowany w leczeniu dorosłych mężczyzn z objawami ze strony układu moczowego spowodowanymi łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak stosować Adalift?

Dawkowanie leku Adalift ustala lekarz. Leku Adalift nie należy przyjmować częściej niż raz na dobę. Przejmowanie leku Adalift raz na dobę umożliwia uzyskanie erekcji po stymulacji seksualnej w każdym punkcie czasowym w ciągu 24 godzin. Lek Adalift umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego.

Sposób podawania

Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Kiedy Adalift nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tadalafil) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Adalift nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Adalift?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Adalift lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, biorąc pod uwagę przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem i podejmie decyzję o jego przyjmowaniu; zadecyduje także czy należy pacjenta poddać szczególnej obserwacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Należy przerwać stosowanie leku Adalift, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku, i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Należy także przerwać stosowanie leku Adalift, jeśli wystąpi pogorszenie lub nagła utrata słuchu, i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Adalift nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Jak stosować Adalift z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Leku Adalift nie wolno stosować, jeśli pacjent przyjmuje następujące leki: azotany (np. nitrogliceryna, monoazotan izosorbidu, diazotan izosorbidu); leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, molsidomina); riocyguat.

Jak stosować Adalift z jedzeniem i piciem?

Sok grejpfrutowy może wpływać na skuteczność leku Adalift i dlatego spożywając go należy zachować ostrożność. Spożywanie alkoholu może spowodować przemijające obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Jeżeli pacjent przyjął lek Adalift lub planuje jego przyjęcie, nie powinien spożywać dużych ilości alkoholu. Ponadto spożywanie alkoholu może wpływać na zdolność do uzyskania erekcji.

Czy można stosować Adalift w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Adalift nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Adalift?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Adalift, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Adalift i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpi jakikolwiek objaw z następujących: ból w klatce piersiowej (nie wolno przyjmować azotanów w celu złagodzenia bólu w klatce piersiowej, ale natychmiast zwrócić się po pomoc lekarską); przedłużona i bolesna erekcja (jeśli erekcja utrzymuje się nieprzerwanie dłużej niż 4 godziny, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem); nagła utrata widzenia; reakcje alergiczne, w tym wysypki.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Adalift?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Czy Adalift wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjenci powinni poznać swoją reakcję na lek Adalift przed podjęciem decyzji o prowadzeniu samochodu lub obsługiwaniu maszyn, ponieważ w niektórych przypadkach podczas jego stosowania zgłaszano występowanie zawrotów głowy.

Jak przechowywać Adalift?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem