LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Adcetris (Brentuximab vedotin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Adcetris (Rpz) proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji 50 mg 1 fiolka
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Adcetris

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Takeda Pharma A/S

Co zawiera lek Adcetris?

Lek Adcetris występuje w postaci proszku, z którego przygotowuje się koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka zawiera 50 mg brentuksymabu vedotin. Po sporządzeniu 1 ml roztworu zawiera 5 mg brentuksymabu vedotin.

Jak działa lek Adcetris?

Lek zawiera brentuksymab vedotin, który jest lekiem przeciwnowotworowym wytwarzanym z przeciwciał monoklonalnych związanych z substancją przeznaczoną do niszczenia komórek nowotworowych.

Kiedy stosować lek Adcetris?

Lek Adcetris jest stosowany w leczeniu osób dorosłych w leczeniu następujących nowotworów:
- chłoniak ziarniczy (chłoniak Hodgkina);
- układowy chłoniak anaplastyczny z dużych komórek;
- chłoniak skórny T-komórkowy.

Jak stosować lek Adcetris?

Dawkę leku ustala lekarz w zależności od masy ciała pacjenta i od tego, czy lek stosuje się razem z innymi lekami przeciwnowotworowymi.

Sposób podawania

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę we wlewie dożylnym (kroplówce) trwającym 30 minut, co 2-3 tygodnie. Pacjent będzie ściśle monitorowany w trakcie i po zakończeniu wlewu.

Kiedy lek Adcetris nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (brentuksymab vedotin) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku Adcetris nie wolno stosować razem z bleomycyną (innym lekiem przeciwnowotworowym).
Lek Adcetris nie jest wskazany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Adcetris?

Leczenie lekiem Adcetris prowadzi i nadzoruje lekarz z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Po przeanalizowaniu u pacjenta dotychczasowego leczenia, weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia lekiem Adcetris. Należy porozumieć się z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku.

Jak stosować lek Adcetris z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Adcetris w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz omówi z pacjentką w ciąży lub karmiącą piersią możliwość zastosowania leku Adcetris. Przed rozpoczęciem leczenia i w jego trakcie należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa że jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Pacjentka i jej partner muszą stosować dwie skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia tym lekiem. Kobiety muszą kontynuować stosowanie metody antykoncepcyjnej przez 6 miesięcy po podaniu ostatniej dawki leku Adcetris. Zaleca się, aby mężczyźni leczeni tym lekiem zamrozili próbki nasienia przed rozpoczęciem leczenia. Mężczyznom leczonym tym lekiem zaleca się nieplanowanie ojcostwa podczas leczenia i do 6 miesięcy po podaniu ostatniej dawki leku.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Adcetris?

W trakcie terapii z zastosowaniem leku Adcetris mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to: zakażenia (w tym zakażenia nosa i gardła), obwodowa neuropatia czuciowa lub ruchowa, zmęczenie, nudności, biegunka, gorączka, niska liczba krwinek białych, wysypka, kaszel, wymioty, ból stawów, reakcje związane z wlewem, swędzenie, zaparcia, duszności, zmniejszenie masy ciała, bóle mięśni i ból brzucha. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Adcetris wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Adcetris może upośledzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn - jeśli podczas leczenia pacjent nie czuje się dobrze, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Adcetris - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem