LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Arthrotec (Diclofenac + Misoprostol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Arthrotec (Rp) tabletki 50 mg + 0,2 mg 20 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
44,00
Cena
100% (zł):
44,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Arthrotec

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pfizer Europe MA EEIG

Co zawiera lek Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Lek Arthrotec występuje w postaci tabletek w dwóch dawkach i jest dostępny na receptę.

  • Arthrotec
    1 tabletka składa się z rdzenia odpornego na działanie soku żołądkowego, zawierającego 50 mg diklofenaku sodowego, osłoniętego zewnętrzną otoczką zawierającą 0,2 mg mizoprostolu. Lek zawiera laktozę i dlatego pacjenci, u których stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, powinni omówić to z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera olej rycynowy uwodorniony, który może powodować niestrawność i biegunkę.
  • Arthrotec Forte
    1 tabletka składa się z rdzenia odpornego na działanie soku żołądkowego, zawierającego 75 mg diklofenaku sodowego, osłoniętego zewnętrzną otoczką zawierającą 0,2 mg mizoprostolu. Lek zawiera laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję pewnych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku. Lek zawiera olej rycynowy uwodorniony, który może powodować niestrawność i biegunkę.

Jak działa lek Arthrotec?

Substancjami czynnymi leku są diklofenak i mizoprostol. Diklofenak jest lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Mizoprostol zapobiega owrzodzeniom żołądka i dwunastnicy powstałym w trakcie leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.

Kiedy stosować lek Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Lek Arthrotec lub Arthrotec Forte jest wskazany do stosowania u pacjentów wymagających jednoczesnego stosowania niesteroidowego leku przeciwzapalnego (diklofenak) z mizoprostolem.

Jak stosować lek Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Dawkę leku oraz długość leczenia ustala lekarz.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować w czasie posiłku. Tabletki należy połykać w całości, nie rozgryzać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Arthrotec lub Arthrotec Forte nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (diklofenak i mizoprostol), inne leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), inne prostaglandyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie wolno stosować w ciąży lub u kobiet planujących ciążę. Nie wolno go również stosować, jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym i nie stosuje skutecznej metody antykoncepcji, aby nie dopuścić do zajścia w ciążę.
Leki Arthrotec i Arthrotec Forte nie są przeznaczone do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Przed zleceniem leczenia lekiem Arthrotec lub Arthrotec Forte konieczny jest wywiad lekarski oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz podejmie decyzję o zastosowaniu leku i przedstawi zalecenia dotyczące kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Leku Arthrotec lub Arthrotec Forte nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami należącymi do tej samej grupy, czyli z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Przyjmowanie takich leków jak diklofenak może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawału serca) lub udaru. Jeśli wystąpią kłopoty z sercem, przebyty udar lub istnieje podejrzenie wystąpienia takich zaburzeń (np. podwyższone ciśnienie krwi, cukrzyca, zwiększone stężenie cholesterolu, palenie tytoniu) należy zgłosić się do lekarza. Należy omówić z lekarzem wszystkie wątpliwości związane ze stosowaniem leku.

Jak stosować lek Arthrotec z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Arthrotec lub Arthrotec Forte w ciąży i okresie karmienia piersią?

Leku Arthrotec lub Arthrotec Forte nie wolno stosować u kobiet w ciąży lub u kobiet planujących ciążę. Lek ten może wywoływać poronienie, przedwczesny poród lub nieprawidłowy rozwój płodu (wady wrodzone). Ze względu na ryzyko dla płodu, pacjentki w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas przyjmowania tego leku. Leku Arthrotec lub Arthrotec Forte nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Ulotka dołączona do opakowania zawiera działania niepożądane towarzyszące leczeniu z zastosowaniem leku Arthrotec lub Arthrotec Forte. Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi są ból brzucha, biegunka, nudności i niestrawność. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Arthrotec lub Arthrotec Forte?

W przypadku zastosowania dawki leku większej niż zalecana należy skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Arthrotec lub Arthrotec Forte wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Pacjenci, u których podczas stosowania leku Arthrotec lub Arthrotec Forte wystąpią zawroty głowy lub inne zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Arthrotec lub Arthrotec Forte?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze poniżej 25˚C.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Arthrotec - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem