LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Azulan - Herbapol Wrocław (Matricaria recutita)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Azulan (OTC) płyn doustny, do stosowania w jamie ustnej i na skórę 1 but. 30 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 5,00 Cena 100% (zł): 5,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Azulan (OTC) płyn doustny, do stosowania w jamie ustnej i na skórę 1 but. 90 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 10,00 Cena 100% (zł): 10,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Azulan - Herbapol Wrocław

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A.

SKŁAD
1 ml (co odpowiada 0,915 g preparatu) zawiera 1 ml wyciągu płynnego z kwiatu rumianku. Preparat zawiera 60-68% v/v etanolu.

Wskazania

Zewnętrznie
W stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, m.in. do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła oraz w stanach zapalnych dziąseł.
Wewnętrznie
W stanach skurczowych przewodu pokarmowego jako pomocniczy środek rozkurczający, wiatropędny i przeciwzapalny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Dawkowanie

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania preparatu, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.
Zewnętrznie (na skórę lub błonę śluzową jamy ustnej i gardła)
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
Stosować 10% roztwór wodny do płukania i okładów (1 cz. preparatu + 9 cz. przegotowanej, chłodnej wody).
Wewnętrznie (doustnie)
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
5 ml preparatu (1 łyżeczka) w 1/2 szklanki wody do 3 razy dziennie, przed posiłkiem.
Dzieci
Ze względu na zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku do 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae).

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa w czasie ciąży i karmienia piersią, stosowanie preparatu w tym okresie nie jest zalecane.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Mogą wystąpić: wysypka, pokrzywka, świąd skóry, rumień, obrzęk i zwiększona wrażliwość na promienie słoneczne; astma, wstrząs anafilaktyczny.

UWAGI
Ze względu na zawartość etanolu preparatu nie należy stosować u osób z chorobami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową.
Przyjęcie doustne preparatu może powodować osłabienie zdolności psychofizycznych ze względu na zawartość alkoholu. Nie zaleca się przyjmowania bezpośrednio przed prowadzeniem pojazdu i obsługą maszyn; alkohol zawarty w preparacie może zostać wykryty przez urządzenia do wykrywania alkoholu w powietrzu wydychanym.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner