LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Braftovi (Encorafenib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Braftovi (Rpz) kapsułki twarde 50 mg 28 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Braftovi (Rpz) kapsułki twarde 75 mg 42 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Braftovi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Pierre Fabre Médicament

Co zawiera lek Braftovi?

Lek Braftovi występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka twarda zawiera 50 mg lub 75 mg enkorafenibu.

Jak działa lek Braftovi?

Lek zawiera enkorafenib, który jest lekiem przeciwnowotworowym.

Kiedy stosować lek Braftovi?

Lek Braftovi stosuje się w skojarzeniu z innym lekiem zawierającym binimetynib w leczeniu dorosłych pacjentów z czerniakiem, który wykazuje mutację w genie o nazwie BRAF oraz nie może zostać usunięty chirurgicznie lub daje przerzuty do innych części ciała.
Lek Braftovi stosuje się w skojarzeniu z innym lekiem zawierającym cetuksymab w leczeniu dorosłych pacjentów z określonym rodzajem raka jelita grubego, który wykazuje mutację w genie o nazwie BRAF oraz daje przerzuty do innych części ciała i który był wcześniej leczony innymi lekami przeciwnowotworowymi.

Jak stosować lek Braftovi?

Lekarz określi dawkę leku dla pacjenta w zależności od rodzaju nowotworu. Należy kontynuować przyjmowanie leku Braftovi tak długo, jak to zaleci lekarz. W przypadku wystąpienia ciężkich działań niepożądanych lekarz może zmniejszyć dawkę leku, przerwać lub całkowicie zakończyć leczenie.

Sposób podawania

Lek można przyjmować po posiłku lub między posiłkami. Kapsułki należy połykać w całości i popijać wodą. W przypadku wystąpienia wymiotów w dowolnym momencie po przyjęciu leku nie należy przyjmować dodatkowej dawki i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze zgodnie ze schematem dawkowania.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Braftovi?

W razie pominięcia dawki leku należy ją przyjąć jak najszybciej, chyba że od pory przyjęcia dawki leku upłynęło już ponad 12 godzin - należy wówczas opuścić pominiętą dawkę i przyjąć następną dawkę leku o zwykłej porze. Następnie należy kontynuować regularne przyjmowanie leku o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Braftovi nie może być stosowany?

Leku Braftovi nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (enkorafenib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Braftovi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Braftovi?

Terapię z zastosowaniem leku Braftovi będzie rozpoczynał i nadzorował lekarz mający doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed rozpoczęciem leczenia lekarz prowadzący sprawdzi, czy u pacjenta nie występuje mutacja genu BRAF. Lekarz oceni przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku a następnie dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii i kontroli efektów leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej przez lekarza dawki leku. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku oraz regularnie podczas leczenia u pacjenta będą przeprowadzane badania kontrolne krwi w celu oceny czynności wątroby i nerek. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane z leczeniem.

Jak stosować lek Braftovi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Braftovi z jedzeniem i piciem?

W czasie leczenia lekiem Braftovi nie należy pić soku grejpfrutowego ani spożywać grejpfrutów, ponieważ może to nasilać działania niepożądane leku.

Czy można stosować lek Braftovi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Braftovi może mieć szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko. Lekarz przedyskutuje z pacjentką korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem tego leku w czasie ciąży. Pacjentki w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę zapobiegania ciąży w okresie przyjmowania leku Braftovi oraz przez co najmniej miesiąc po przyjęciu ostatniej dawki leku (należy omówić z lekarzem odpowiednie skuteczne metody zapobiegania ciąży). Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, powinna omówić to z lekarzem przed zastosowaniem leku Braftovi.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Braftovi?

W trakcie terapii z zastosowaniem leku Braftovi mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu, które są szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek z następujących poważnych działań niepożądanych leku: krwawienie; zaburzenia serca (objawami mogą być: zawroty głowy, zmęczenie, duszność, uczucie silnego, przyspieszonego lub nieregularnego bicia serca, obrzęk nóg); zaburzenia wzroku (objawami mogą być: niewyraźne widzenie, utrata wzroku, barwne plamy w polu widzenia, widzenie zamazanych konturów przedmiotów, ból, obrzęk lub zaczerwienienie oka); zaburzenia mięśni (objawami mogą być: bóle, sztywność lub skurcze mięśni, ciemny kolor moczu); zmiany na skórze mogące świadczyć o rozwoju nowych nowotworów skóry.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Braftovi?

W sytuacji przyjęcia większej niż przepisana dawki leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Braftovi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Braftovi może powodować zaburzenia widzenia lub inne działania niepożądane, które mogą wpływać niekorzystnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn - jeśli wystąpią takie objawy, należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Braftovi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Braftovi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem