LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Brodacid (Lactic acid + Salicylic acid)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Brodacid (OTC) płyn na skórę 50,4 mg + 100 mg/g 1 but. 8 g n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 18,60 Cena 100% (zł): 18,60 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Brodacid

Grupa Inco S.A.

SKŁAD
1 g płynu zawiera 50,4 mg kwasu mlekowego (w postaci 90% roztworu kwasu mlekowego) i 100 mg kwasu salicylowego. Preparat zawiera dodatkowo dimetylosulfotlenek i nitrocelulozę (2:1 w etanolu) + octan etylu.

Wskazania

Leczenie brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, brodawek stóp i mozaikowych.

Dawkowanie

Dorośli
Czystą i suchą powierzchnię brodawki smarować preparatem za pomocą aplikatora. Smarować wyłącznie powierzchnię brodawki, zwracając uwagę, aby płyn nie dostał się na zdrową skórę, błony śluzowe lub do oczu. Po posmarowaniu brodawki odczekać chwilę, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Stosować dwa razy na dobę na czystą i suchą skórę. Smarować wyłącznie powierzchnię brodawki, w zależności od wyniku leczenia przez kilkanaście dni, maksymalnie do 6-8 tygodni.
Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. U dzieci w wieku od 2 do 12 lat można stosować tylko pod kontrolą lekarza.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Nie stosować preparatu: w leczeniu brodawek płaskich i zmian zlokalizowanych w okolicy oczu, na błonach śluzowych oraz na twarzy; na znamiona owłosione i nieowłosione; na zakażoną lub zmienioną zapalnie skórę; w okresie ciąży i karmienia piersią; u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ
Ze względu na brak badań kobiet w ciąży i karmiących piersią, preparat nie może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
W przypadku nieprawidłowego stosowania leku, w obrębie skóry otaczającej może wystąpić pieczenie i nadżerki, pozostawiające przemijające przebarwienia.

UWAGI
Należy chronić przed preparatem oraz jego oparami oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Nie należy stosować preparatu na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę. Z uwagi na łatwopalność preparatu, przechowywać z dala od ognia i źródeł ciepła.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner