LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Cablivi (Caplacizumab)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cablivi (Rpz) proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 10 mg 1 fiolka + 1 amp.-strzyk. rozp. 1 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cablivi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Ablynx NV

Co zawiera lek Cablivi?

Lek Cablivi to proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań. Lek jest dostępny na receptę.
1 fiolka z proszkiem zawiera 10 mg kaplacyzumabu. 1 ampułko-strzykawka z rozpuszczalnikiem zawiera 1 ml wody do wstrzykiwań.

Jak działa lek Cablivi?

Lek Cablivi zawiera substancję czynną kaplacyzumab. Lek zapobiega tworzeniu się zakrzepów krwi poprzez hamowanie zlepiania się płytek krwi.

Kiedy stosować lek Cablivi?

Lek Cablivi jest stosowany w leczeniu epizodu nabytej zakrzepowej plamicy małopłytkowej u osób dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszej, o masie ciała co najmniej 40 kg. Lek Cablivi stosuje się równocześnie z wymianą osocza krwi i leczeniem obniżającym aktywność układu odpornościowego.

Jak stosować lek Cablivi?

Dawkowanie leku Cablivi określa lekarz. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i przez zalecony przez niego czas. Nie należy samodzielnie przerywać leczenia.

Sposób podawania

Pierwsza dawka leku Cablivi zostanie podana dożylnie przed zabiegiem wymiany osocza przez osobę z fachowego personelu medycznego. Kolejne dawki leku będą podawane codziennie we wstrzyknięciu podskórnym w brzuch po codziennym zabiegu wymiany osocza. Lek Cablivi podaje się przez 30 dni po zakończeniu codziennych zabiegów wymiany osocza. Jeżeli jest to konieczne, lekarz może zalecić podawanie leku dłużej. Po odpowiednim przeszkoleniu przez lekarza lub pielęgniarkę wstrzyknięcia podskórne leku mogą być wykonywane samodzielnie przez pacjenta lub opiekuna. Należy zapoznać się z instrukcją zawartą w ulotce leku i ściśle przestrzegać zawartych w niej zaleceń.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Cablivi?

W przypadku pominięcia dawki, jeśli od ustalonego czasu podania leku nie upłynęło 12 godzin, należy przyjąć pominiętą dawkę leku. Jeżeli od czasu, w którym miał być podany lek upłynęło więcej niż 12 godzin, nie należy przyjmować pominiętej dawki, ale wstrzyknąć kolejną dawkę o zwykłej porze.

Kiedy lek Cablivi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (kaplacyzumab) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Cablivi nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat i o masie ciała poniżej 40 kg.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Cablivi?

Leczenie lekiem Cablivi prowadzi lekarz doświadczony w leczeniu chorób krwi. Po weryfikacji przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem tego leku, lekarz zadecyduje o rozpoczęciu leczenia. Należy ściśle przestrzegać zaleceń przekazanych przez lekarza. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Cablivi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Cablivi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości stosowania leku Cablivi u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Cablivi?

Działania niepożądane towarzyszące terapii lekiem Cablivi są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane leku to krwawienia z nosa, ból głowy i krwawienia z dziąseł. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia długotrwałych lub nadmiernych krwawień.

Czy lek Cablivi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Cablivi nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Cablivi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8˚C; nie zamrażać. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem. Lek może być przechowywany w temperaturze nieprzekraczającej 25°C przez okres maksymalnie 2 miesięcy; po przechowywaniu w temperaturze pokojowej nie należy wkładać ponownie leku do lodówki w celu przechowania. Leku Cablivi nie należy stosować, jeśli roztwór zawiera cząstki stałe lub przebarwienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Cablivi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem