LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Calquence (Acalabrutinib)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Calquence (Rpz) kapsułki twarde 100 mg 60 szt. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): Cena 100% (zł): Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Powiązane artykuły

Piątek, 16 grudnia 2022

Nowości refundacyjne w programach lekowych od 1 stycznia 2023 Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023 r. – informacje ogólne Lista refundacyjna na dzień 1 stycznia 2023...

Więcej »

Calquence

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

AstraZeneca AB

Co zawiera lek Calquence?

Lek Calquence to kapsułki, które są dostępne na receptę.
1 kapsułka twarda zawiera 100 mg akalabrutynibu.

Jak działa lek Calquence?

Akalabrutynib należy do grupy leków nazywanych inhibitorami kinazy tyrozynowej Brutona. Jest to lek przeciwnowotworowy.

Kiedy stosować lek Calquence?

Lek Calquence jest stosowany w leczeniu osób dorosłych z przewlekłą białaczką limfocytową (CLL). Lek Calquence stosuje się w monoterapii u pacjentów z przewlekłą białaczką limfocytową poddanych wcześniejszemu leczeniu. U pacjentów nieleczonych wcześniej na tę chorobę lek Calquence można stosować w monoterapii lub w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotoworowym - obinutuzumabem.

Jak stosować lek Calquence?

Dawkowanie oraz długość leczenia określa lekarz.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z pokarmem lub pomiędzy posiłkami, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Należy przyjmować dawki leku w odstępie około 12 godzin. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wodą. Kapsułek nie należy rozgryzać, rozpuszczać ani otwierać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Calquence?

Jeśli od czasu zaplanowanego przyjęcia dawki leku upłynęły mniej niż 3 godziny, należy przyjąć pominiętą dawkę jak najszybciej a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze. Jeśli od czasu zaplanowanego przyjęcia dawki leku upłynęły więcej niż 3 godziny, należy pominąć tę dawkę a kolejną dawkę przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dwóch dawek leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Calquence nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (akalabrutynib) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Calquence nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Calquence?

Terapię lekiem Calquence będzie prowadził i nadzorował lekarz z doświadczeniem w stosowaniu leków przeciwnowotworowych. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekarz dokładnie omówi z pacjentem zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Calquence z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Calquence w ciąży i okresie karmienia piersią?

Pacjentki w ciąży lub planujące mieć dziecko powinny omówić z lekarzem wpływ leku Calquence na nienarodzone dziecko. Nie należy karmić piersią podczas leczenia lekiem Calquence oraz przez 2 dni po przyjęciu jego ostatniej dawki.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Calquence?

W trakcie stosowania leku Calquence mogą wystąpić działania niepożądane o różnym nasileniu i różnym występowaniu - są one szczegółowo opisane w ulotce dołączonej do opakowania. Najczęstsze działania niepożądane to: zakażenia, ból głowy, biegunka, siniaki, ból mięśni, nudności, zmęczenie, kaszel i wysypka. Jeśli w trakcie leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala, jeśli pojawią się następujące objawy: krwawienie (objawami mogą być czarne stolce lub stolce z krwią, mocz koloru różowego lub brązowego, krwawienia z nosa, siniaki, nieoczekiwane krwawienie, wymioty lub odkrztuszanie krwi, zawroty głowy, osłabienie, dezorientacja); zakażenie (objawami mogą być: gorączka, dreszcze, uczucie osłabienia lub dezorientacji, kaszel, duszność).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Calquence?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala.

Czy lek Calquence wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Jeśli podczas przyjmowania leku Calquence wystąpią zawroty głowy, osłabienie lub zmęczenie, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Calquence?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania tego leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Produkty zawierające tę samą substancję czynną

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem