LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego
Dodaj do mojego indeksu leków »

Canephron (Levisticum officinale + Centaurium erythraea + Rosmarinus officinalis)

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Pielęgniarka 75+ Ciąża Odpłatność Opłata
pacjenta (zł)
Cena
100% (zł)
Wskazania refundacyjne Opis leku
Canephron (OTC) tabletki drażowane 60 szt. n.d. 75+: n.d. Ciąża: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 47,00 Cena 100% (zł): 47,00 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Canephron

Opis profesjonalny

Informacja dla pacjenta

Opis produktu stanowi wyciąg z ulotki dołączonej do opakowania

Bionorica SE

Co zawiera Canephron?

Lek Canephron występuje w postaci tabletek i jest dostępny bez recepty.
1 tabletka drażowana zawiera: 18 mg korzenia lubczyka, 18 mg ziela centurii, 18 mg liścia rozmarynu. Lek zawiera glukozę, laktozę i sacharozę - jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Kiedy stosować Canephron?

Lek Canephron jest stosowany wspomagająco jako leczenie uzupełniające łagodnie przebiegających chorób zapalnych dróg moczowych oraz zapobiegawczo w osadzaniu się piasku nerkowego.

Jak stosować Canephron?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
2 tabletki drażowane 3 razy na dobę (całkowita dawka dobowa wynosi 6 tabletek). Podczas stosowania leku Canephron zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Dzieci
Lek Canephron nie powinien być podawany dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
Czas trwania leczenia
Lek Canephron może być stosowany przez okres do 4 tygodni (po 3 tygodniach należy skonsultować się z lekarzem). Terapię lekiem można powtórzyć u pacjentów, u których w przeszłości, w ciągu 3 miesięcy od zakończenia poprzedniego leczenia, nie nastąpił nawrót infekcji dróg moczowych. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po około 7 dniach, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.
Sposób podawania
Tabletki należy połykać w całości i popić niewielką ilością wody (np. szklanką wody).

Kiedy Canephron nie może być stosowany?

Leku Canephron nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejków eterycznych np. anyżu lub selera). Leku nie należy stosować, jeśli u pacjenta występują wrzody żołądka oraz w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zalecone przez lekarza.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Canephron?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku utrzymującej się gorączki, skurczów, obecności krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jak stosować Canephron z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Canephron w ciąży i okresie karmienia piersią?

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Canephron.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Canephron?

Często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, np. nudności, wymioty, biegunka. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości lub alergiczne - w przypadku wystąpienia reakcji nadwrażliwości lub alergii należy przerwać stosowanie leku.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Canephron?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Canephron wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Nie przeprowadzono badań oceniających zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Canephron?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk


ZGŁASZANIE DZIAŁAŃ NIEPOŻĄDANYCH

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Formularz do zgłaszania działań niepożądanych można pobrać na stronie: http://dn.urpl.gov.pl/dn-zgloszenia-dzialan-niepozadanych

reklama

banerbaner