LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Chlorchinaldin H (Chlorquinaldol + Hydrocortisone)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Chlorchinaldin H (Rp) maść 30 mg + 10 mg/g 1 tuba 5 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
16,80
Cena
100% (zł):
16,80
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Chlorchinaldin H

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Chema Elektromet Spółdzielnia Pracy

Co zawiera lek Chlorchinaldin H?

Lek Chlorchinaldin H występuje w postaci maści na skórę i jest dostępny na receptę.
1 g maści zawiera 30 mg chlorochinaldolu i 10 mg octanu hydrokortyzonu. Lek zawiera alkohol cetylowy i lanolinę - może powodować miejscowe reakcje uczuleniowe (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa lek Chlorchinaldin H?

Lek Chlorchinaldin H zawiera dwie substancje: chlorochinaldol i octan hydrokortyzonu. Chlorochinaldol jest substancją o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Octan hydrokortyzonu należy do kortykosteroidów o słabym działaniu; zastosowany na skórę łagodzi stan zapalny i świąd.

Kiedy stosować lek Chlorchinaldin H?

Lek Chlorchinaldin H stosuje się w miejscowym leczeniu ropnych, powierzchownych chorób skóry przebiegających z odczynem zapalnym oraz ropnych powikłań bakteryjnych alergicznych schorzeń skóry, w tym także grzybicy, w owrzodzeniu podudzi - w zakażeniach drobnoustrojami wrażliwymi na chlorochinaldol.

Jak stosować lek Chlorchinaldin H?

Lekarz przedstawi zasady dawkowania i długość leczenia.

Sposób podawania

Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Chorobowo zmienione miejsca na skórze należy pokryć cienką warstwą maści i przykryć jałową gazą. Po każdym zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Kiedy lek Chlorchinaldin H nie może być stosowany?

Leku Chlorchinaldin H nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (chlorochinaldol i octanu hydrokortyzonu) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Leku Chlorchinaldin H nie należy stosować u dzieci w wieku do 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Chlorchinaldin H?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Chlorchinaldin H lekarz zapozna się z przeciwwskazaniami i środkami ostrożności tego leku. Lekarz przedstawi pacjentowi zasady właściwego stosowania leku. Jeśli objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy zwrócić się do lekarza. Należy zachować szczególną ostrożność, stosując lek na dużą powierzchnię skóry, rany, uszkodzoną skórę, w dużych dawkach, pod opatrunkiem zamkniętym oraz w okolicy narządów płciowych, fałdów skóry, pachwin. Chronić oczy i śluzówki przed kontaktem z lekiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku należy zwrócić się do lekarza.

Jak stosować lek Chlorchinaldin H z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty, suplementach diety i kosmetykach.

Czy można stosować lek Chlorchinaldin H w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmie decyzję, czy będzie możliwe zastosowanie leku Chlorchinaldin H u pacjentki w ciąży lub karmiącej piersią. Leku nie można stosować w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Chlorchinaldin H?

Działania niepożądane opisywane podczas leczenia lekiem Chlorchinaldin H są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Jeśli podczas stosowania leku Chlorchinaldin H wystąpią objawy reakcji alergicznej, należy przerwać leczenie i poinformować o tym lekarza.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Chlorchinaldin H?

W przypadku stosowania leku w nadmiernych ilościach, na uszkodzoną skórę lub długotrwale mogą wystąpić ogólne objawy niepożądane chlorochinaldolu oraz octanu hydrokortyzonu. W sytuacji użycia większej niż zalecana ilości leku, należy skontaktować się z lekarzem. W razie przypadkowego spożycia leku (np. przez dziecko) należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Chlorchinaldin H?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed światłem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Chlorchinaldin H - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem