LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ciprotic (Ciprofloxacin + Fluocinolone acetonide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ciprotic (Rp) krople do uszu, roztwór 3 mg + 0,25 mg/ml 1 but. 10 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
29,50
Cena
100% (zł):
29,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ciprotic

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Solinea Sp. z o.o. Sp.k.

Co zawiera Ciprotic?

Lek Ciprotic występuje w postaci kropli do uszu i jest dostępny na receptę.
1 ml roztworu leku zawiera 3 mg cyprofloksacyny i 0,25 mg acetonidu fluocynolonu. Lek zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, które mogą powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Jak działa Ciprotic?

Lek Ciprotic zawiera dwa składniki: cyprofloksacynę i acetonid fluocynolonu. Cyprofloksacyna jest antybiotykiem z grupy nazywanej fluorochinolonami, która leczy infekcje bakteryjne. Acetonid fluocynolonu należy do grupy leków zwanych kortykosteroidami, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Kiedy stosować Ciprotic?

Lek Ciprotic jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci (od 6. miesiąca życia) w leczeniu zapalenia ucha pochodzenia bakteryjnego: ostrego zapalenia ucha zewnętrznego oraz zapalenia ucha środkowego z drenażem wentylacyjnym ucha (rurkami tympanostomijnymi).

Jak stosować Ciprotic?

Dawkowanie leku Ciprotic, odstępy między dawkami i czas stosowania ustala lekarz. Lek należy stosować przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem, ponieważ objawy infekcji mogą powrócić lub nawet ulec pogorszeniu.

Sposób podawania

Lek Ciprotic należy stosować wyłącznie jako krople do uszu. Nie należy go połykać ani podawać do oka. Należy dokładnie przeczytać instrukcję dołączoną do opakowania i stosować lek wyłącznie zgodnie z zaleceniami.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Ciprotic?

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Należy zastosować następną dawkę według ustalonego schematu leczenia.

Kiedy Ciprotic nie może być stosowany?

Leku Ciprotic nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (cyprofloksacynę i acetonid fluocynolonu), inne antybiotyki z grupy chinolonów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Lek Ciprotic nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Ciprotic?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Ciprotic lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz poinformuje o zaleceniach związanych ze stosowaniem leku. Lek nie jest przeznaczony do leczenia zapalenia ucha wywołanego przez wirusy lub grzyby. Jeśli objawy utrzymują się, należy poinformować o tym lekarza. Leku Ciprotic nie należy stosować powtórnie samodzielnie, nawet jeśli nowe objawy są podobne. Jeśli w trakcie leczenia pojawi się nieostre widzenie lub inne zaburzenia widzenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować Ciprotic z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Nie zaleca się przyjmowania leku Ciprotic razem z innymi lekami do uszu.

Czy można stosować Ciprotic w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Ciprotic u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Ciprotic?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Ciprotic, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, jeśli pojawią się objawy reakcji uczuleniowej, takie jak: obrzęk dłoni, stóp, kostek, twarzy, ust, jamy ustnej, gardła, trudności z połykaniem lub oddychaniem, wysypka lub pokrzywka, rany, owrzodzenia.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Ciprotic?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub nieumyślnego spożycia leku (szczególnie przez dziecko) należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy Ciprotic wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Ponieważ lek jest podawany do uszu, nie wpływa on na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać Ciprotic?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Lek może być stosowany przez 28 dni od pierwszego otwarcia butelki.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ciprotic - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem