LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Co-Amlessa (Perindopril + Amlodipine + Indapamide)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Co-Amlessa (Rp) tabletki 4 mg + 5 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,00
Cena
100% (zł):
22,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Amlessa (Rp) tabletki 4 mg + 10 mg + 1,25 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
22,00
Cena
100% (zł):
22,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Amlessa (Rp) tabletki 8 mg + 5 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,00
Cena
100% (zł):
35,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Co-Amlessa (Rp) tabletki 8 mg + 10 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
35,00
Cena
100% (zł):
35,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Co-Amlessa

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Krka d.d., Novo mesto

Co zawiera Co-Amlessa?

Lek Co-Amlessa występuje w postaci tabletek w czterech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.

 • Co-Amlessa 4 mg + 5 mg + 1,25 mg
  1 tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą, 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) oraz 1,25 mg indapamidu.
 • Co-Amlessa 4 mg + 10 mg + 1,25 mg
  1 tabletka zawiera 4 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą, 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) oraz 1,25 mg indapamidu. Tę tabletkę można podzielić na 2 równe dawki.
 • Co-Amlessa 8 mg + 5 mg + 2,5 mg
  1 tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą, 5 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) oraz 2,5 mg indapamidu.
 • Co-Amlessa 8 mg + 10 mg + 2,5 mg
  1 tabletka zawiera 8 mg peryndoprylu z tert-butyloaminą, 10 mg amlodypiny (w postaci bezylanu) oraz 2,5 mg indapamidu. Tę tabletkę można podzielić na 2 równe dawki.

Jak działa Co-Amlessa?

Lek Co-Amlessa zawiera trzy substancje czynne: peryndopryl, amlodypinę i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Amlodypina jest lekiem z grupy antagonistów wapnia, które działają rozkurczająco na naczynia krwionośne. Indapamid jest lekiem moczopędnym. Wszystkie trzy składniki pomagają kontrolować nadciśnienie tętnicze.

Kiedy stosować lek Co-Amlessa?

Lek Co-Amlessa jest stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego u dorosłych pacjentów.
Pacjenci, którzy już przyjmują peryndopryl, amlodypinę i indapamid w oddzielnych tabletkach w ustalonych dawkach, mogą zamiast nich przyjmować 1 tabletkę leku Co-Amlessa, która zawiera wszystkie trzy składniki w takich samych dawkach.

Jak stosować lek Co-Amlessa?

Lekarz określi dawkę leku właściwą dla pacjenta oraz ustali czas leczenia. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano przed posiłkiem. Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Leku nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Co-Amlessa?

Ważne jest regularne przyjmowanie leku Co-Amlessa. W razie pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Co-Amlessa nie może być stosowany?

Leku Co-Amlessa nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl, amlodypinę lub indapamid) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować u osób z uczuleniem na jakikolwiek inny inhibitor ACE, jakąkolwiek inną dihydropirydynę lub jakikolwiek inny sulfonamid. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego leczenia inhibitorem ACE) u pacjenta wystąpiły takie objawy, jak świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywny świąd lub ciężka wysypka skórna, lub jeśli takie objawy występowały u pacjenta lub kogoś z jego rodziny w jakiejkolwiek innej sytuacji.
Lek Co-Amlessa nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Co-Amlessa?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Co-Amlessa lekarz przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leczenia lekarz określi zasady kontroli leczenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku. Podczas leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego, takie jak obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła z trudnościami z połykaniem lub oddychaniem, należy przerwać stosowanie leku Co-Amlessa i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Należy poinformować lekarza lub personel medyczny o przyjmowaniu leku Co-Amlessa w następujących przypadkach: planowane znieczulenie ogólne lub zabieg chirurgiczny; dializoterapia lub zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; planowane badanie diagnostyczne wymagające podania środka kontrastowego zawierającego jod. Sportowcy powinni być świadomi, że substancja indapamid zawarta w leku Co-Amlessa, może dawać pozytywny wynik w testach antydopingowych. Podczas leczenia lekiem Co-Amlessa należy unikać picia zbyt dużej ilości alkoholu.

Jak stosować lek Co-Amlessa z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jak stosować lek Co-Amlessa z jedzeniem i piciem?

Podczas stosowania leku Co-Amlessa nie należy spożywać grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego, ponieważ produkty te mogą powodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi (składnik leku Co-Amlessa), a to może wywołać nieprzewidziane nasilenie działania obniżającego ciśnienie tętnicze.

Czy można stosować lek Co-Amlessa w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosować leku Co-Amlessa w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ przyjmowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Co-Amlessa, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Leku Co-Amlessa nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Co-Amlessa?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku Co-Amlessa, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy przerwać stosowanie leku Co-Amlessa i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, trudności z oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, takie jak rumień wielopostaciowy lub nasilona wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry na całym ciele, nasilone swędzenie, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek (zespół Stevensa-Johnsona); nasilone zawroty głowy lub omdlenie z powodu niskiego ciśnienia krwi; zaburzone bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg lub zaburzenia mowy (mogą być objawami udaru); silny ból w nadbrzuszu (może być objawem zapalenia trzustki); zażółcenie skóry lub oczu (mogą być objawem zapalenia wątroby); zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca; choroba mózgu spowodowana chorobą wątroby (encefalopatia wątrobowa).

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Co-Amlessa?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy Co-Amlessa wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Co-Amlessa mogą wystąpić zawroty głowy lub osłabienie spowodowane niskim ciśnieniem krwi - jeśli wystąpią takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Co-Amlessa?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Co-Amlessa - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem