Coldrex MaxGrip C (Paracetamol + Ascorbic acid - vitamin C + Phenylephrine + Caffeine)
Nazwa handlowa | Postać | Dawka | Opakowanie | ![]() |
65+ | 18- | ![]() |
Odpłatność | Opłata pacjenta (zł) |
Cena 100% (zł) |
Wskazania refundacyjne Opis leku |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Coldrex MaxGrip C (OTC) | tabletki | 500 mg + 30 mg + 25 mg + 5 mg | 12 szt. | n.d. | 65+: n.d. | 18-: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 19,90 | Cena 100% (zł): 19,90 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
|||||||||||
Coldrex MaxGrip C (OTC) | tabletki | 500 mg + 30 mg + 25 mg + 5 mg | 24 szt. | n.d. | 65+: n.d. | 18-: n.d. | Ciąża: n.d. | Odpłatność: 100% | Opłata pacjenta (zł): 32,00 | Cena 100% (zł): 32,00 | Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny |
|
Powiązane artykuły

Leki na przeziębienie z gorączką, bólami i katarem
Leki złożone o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i przeciw katarowi stosujemy w infekcji z gorączką, bólami i katarem.
Więcej »Coldrex MaxGrip C
Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.
Perrigo Poland Sp. z o.o.
- Skład
- Wskazania
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Ciąża i karmienie piersią
- Działania niepożądane
- Uwagi
- Produkty zawierające tę samą substancję czynną
Skład
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego.
Wskazania
Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.
Dawkowanie
- Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
2 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie stosować częściej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 8 tabletek na dobę. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, produktu leczniczego nie należy stosować dłużej niż 3 dni. - Dzieci
Preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Preparat jest przeciwwskazany w niewydolności wątroby lub ciężkiej niewydolności nerek. Preparat należy stosować ostrożnie u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Przyjmowanie zydowudyny, stosowanie inhibitorów MAO i okres 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży. Preparat nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią bez zalecenia lekarza.
Działania niepożądane
- Paracetamol
Bardzo rzadko: trombocytopenia; reakcje anafilaktyczne, reakcje nadwrażliwości skórnej włącznie z wysypką skórną, obrzękiem naczynioruchowym i zespołem Stevens-Johnsona; skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ; zaburzenia czynności wątroby. - Kofeina
Mogą wystąpić: nerwowość, zawroty głowy. - Fenylefryna
Mogą wystąpić: nerwowość; ból głowy, zawroty głowy, bezsenność; zwiększenie ciśnienia krwi; nudności, wymioty.
Uwagi
Należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas stosowania leku. W czasie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. W razie wystąpienia zawrotów głowy po zastosowaniu leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.
Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk