Dodaj do mojego indeksu leków »

Cytykot (Citicoline) preparaty:

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie 75+ Odpłatność Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Cytykot (ŚSPŻ) kapsułki 250 mg 30 szt. 75+: n.d. Odpłatność: 100% Opłata pacjenta (zł): 26,50 Cena 100% (zł): 26,50 Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Cytykot

Informacja dla pacjenta

S-Lab Sp. z o.o.

Opis produktu został przygotowany na podstawie materiałów producenta.

SKŁAD
1 kapsułka zawiera 250 mg cytykoliny.

WŁAŚCIWOŚCI
Cytykolina składa się z zasady azotowej cytozyny oraz rybozy, pirofosforanu i choliny. Po spożyciu cytykolina rozkłada się na cholinę i cytydynę, substancje naturalnie występujące w organizmie, które ulegają dalszym przemianom i uczestniczą w różnych szlakach metabolicznych m.in. w układzie nerwowym, w tym w mózgu.

ZASTOSOWANIE
Cytykot jest preparatem do postępowania dietetycznego dla osób dorosłych, u których występują procesy zwyrodnieniowe dotykające komórek nerwowych OUN oraz wspomagająco w profilaktyce jaskry i niedowidzenia.

PRZECIWWSKAZANIA I ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci oraz kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

SPOSÓB PRZYJMOWANIA
Dorośli: do 4 kapsułek dziennie, w zależności od rekomendacji lekarza.
Sposób podawania
Kapsułki należy popijać odpowiednią ilością wody.

UWAGI
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk